Į Vilnių ateina kauniečių prekybos centras „Šilas”, pradžia - Pilaitėje

Pilaitėje planuojamas dar vienas prekybos centras – savivaldybės puslapyje paviešinti projektiniai pasiūlymai byloja apie numatomą prekybos paskirties pastatą Zujūnų g.5 numeriu pažymėtame sklype, visai netoli „Norfos” prekybos centro. 

Įdomiausia tai, kad kukliose vizualizacijose, pridėtose prie projektinių pasiūlymų, šmėžuoja Kauno gyventojams labai gerai pažįstamas, tačiau vilniečiams vis dar „nežinoma žeme” esantis „Šilo” vardas. Bendrovės „Eiginta“ valdomas prekybos tinklas „Šilo” prekybinę veiklą vykdo nuo 1992-ųjų, ir dabar Kaune bei Kauno rajone turi 23 parduotuves, kuriose dirba per 470 darbuotojų.

silas

Į Vilnų ateina „Šilas". Vizualizacija.

Projekto, kurio užsakovu nurodoma bendrovė „Egilis“, pasiūlymuose rašoma, kad planuojama statyti vieno aukšto 732,06 kv.m. bendro ploto parduotuve su 394 kv.m ploto prekybos sale. Prekybos centre numatyta keletas nuomojamų patalpų (pvz. vaistinė, gėlės ar kt.) su atskiru įėjimu iš šiaurinės pusės. Priešais parduotuvę projektuojamas 49 vt. parkingas, trys iš jų skirtos neįgaliesiems, kita teritorijos dalis apželdinama, įrengiami šaligatviai, 10 vietų dviračiams, poilsio zona. Kad būtų patogiau gyventojams, nauji šaligatviai įjungiami į esamą šaligatvį šiaurinėje skypo pusėje, šaligatvių atkarpos pratęsiamos į vakarinę pusę, kur formuojasi gyvenamųjų namų kvartalai. 

 

Pagrindinis įėjimas į parduotuvę numatomas iš rytinės pusės. Ūkinis privažiavimas - pietinėje sklypo dalyje. Skaičiuojama, kad automobilių srautas į parkingą bus apie 10 automobilių per valandą. Atstumas iki gretimų gyvenamųjų pastatų didesnis nei 25 m. Parduotuvei prekės tiekiamos epizodiškai darbo valandomis, nakties metu parduotuvė neveiks, todėl planuojama, kad leistinas triukšmo lygis nebus viršytas. Yra atliktas planuojamo prekybos pastato triukšmo ir oro taršos vertinimas. Konteinerius planuojam įrengti šalia ūkinio privažiavimo, išlaikant norminius atstumus.