Naujamiestis: „Baranausko vila” keičia investuotojus ir kryptį

Vilniuje, Algirdo g. 3, esantį sklypą valdanti viena didžiausių nekilnojamo turto plėtotojų Lietuvoje „Realco“ suplanavo apie 16 mln. eurų investicijas. Sostinės Naujamiesčio širdyje bus sukurtas išskirtinis gyvenamojo namo projektas, kurio viziją įgyvendins architektų studija „arches“. Prestižinio būsto pirkėjams čia planuojama pasiūlyti apie 100 butų, kurių plotas – nuo 50 iki 130 kv.m.

Šiame skype anksčiau stūksojęs pastatas buvo ir vaikų darželiu, ir draudimo kompanijos ofisu, o paskutiniu savo gyvenimo etapu garsėjo kaip skandalingos lemties banko „Snoras” vadovo A.Baranausko nusižiūrėta „vila”. Daugiau apie Algirdo g.3 istoriją ir anksčiau čia ketintą statyti „naujamiesčio perlą” galite sužinoti ČIA.

algirdo3

Būsimo projekto Algirdo g.3 vizualizacija.

„Suprasdami, kad šioje vietoje reikia išskirtinio projekto rinkomės iš kelių architektūrinių idėjų, kurias mums pateikė vieni geriausių architektų šalyje. Projektas, kurį pasirinkome, pasižymi išskirtinumu, konceptualumu, išbaigtumu ir ypatingu dėmesiu detalėms. Tai ypač svarbu siekiant užtikrinti potencialiems naujakuriams rūpimą maksimalų privatumą bei individualaus namo aplinkai prilygstančią gyvenimo kokybę sostinės centre“, – bendrovės pranešime žiniasklaidai cituojamas „Realco“ generalinis direktorius Julius Dovidonis.

 

Pasak vieno iš idėjos autorių, architektūros estetikos studijos „arches“ architekto dr. Edgaro Neniškio, projektas Algirdo g. turi reabilituoti pilnaverčio gyvenimo miesto centre viziją, pasiūlant skirtingus būsto tipus (vadinamuosius „town house”, „penthouse” butus) orientuotus į aukštą gyvenimo kokybę, tuo pačiu maksimaliai integruojant pastato tūrį į supančią aplinką: „remiantis šia vizija, bus sukurtas būdingo Naujamiesčiui dydžio žalias vidinis kiemas, o pats pastatas projektuotas išlaikant gatvės perimetrą ir urbanistinę tūrio dermę, drauge kuriant individualų saugumo ir privatumo jausmą “.

Naujasis statinys Vilniaus Naujamiestyje pasižymės unikalia ir ilgaamže architektūra, o jame įrengti butai – aukšta kokybe, privatumu, komfortiška garso izoliacija ir nepriekaištinga lokacija, pažymima pranešime žiniasklaidai.

Užtikrinti privatumą, kurį ne taip lengva rasti gyvenant judraus didmiesčio centre, yra vienas svarbiausių uždavinių, kurį bendrovė „Realco“ kelia architektams kuriant pastato interjerą bei planuojant vidines ir išorines erdves

Algirdo gatvėje įkurdintas būsimasis namas turės uždarą ir erdvų vidinį kiemą, kurio erdvė bus suskaidyta į atskiras funkcines zonas: žaidimų aikštelę vaikams, ramybės ir poilsio zonas, sporto erdvę. Didelis dėmesys skiriamas apželdinimui, estetiškam kiemo apsodinimui. Ramybės bei privatumo siekis išlaikytas ir projektuojant butus: kiekvienas jų turės arba privačią terasą, arba lodžiją, arba pridengtą balkoną.

 

UAB „Realco“ toliau detalizuos projektą, artimiausiu metu planuojamas projektinių pasiūlymų pristatymas visuomenei.

Pasak „Realco“ vadovo J. Dovidonio, didelį pranašumą suteikia ir pastato lokacija. „Sekame rinką ir  matome, kad prestižinio būsto paklausa auga, o lokacija yra vienas iš privalomų tokio būsto elementų“, – teigia jis.