Naujoji Vilnia: sukruto dar vieni aludariai

Po to, kai putojančio gėrimo pamėgtas „Sakiškių alus” persikėlė į Naująją Vilnią, į „Dūmų fabriką”, sukruto ir kiti Naujosios Vilnios aludariai – jau senokai Retkonių gatvėje alų verdantis „Vilniaus alus”. Nežinia, ar kolegos įkvėpė, ar patys apsisprendė, tačiau Retkonių gatvės aludariai ruošiasi gerokai atnaujinti ir praplėsti savo patalpas. 

Savivaldybės puslapyje paviešintuose projektiniuose siūlymuose teigiama, kad bus rekonstruojamas vienas aludarių angarų, performuojant jo priekinę dalį, kad savo architektūrine išraiška atitiktų numatomą paskirtį – administracinę. Šiuo metu pastato valdytojo administracija įsikūrusi gamybos angaro pirmame aukšte ir antresolėje ir nebetenkina dabartinių pastatą valdančios įmonės poreikių. 

valus1

„Vilniaus alus” prieš rekonstrukciją. Foto: projektiniai pasiūlymai.

Šiuo metu visas pastatas yra skardos lakštais dengtas angaras. Pastato pagr. fasado (šiaurinėje pusėje) numatoma suformuoti šiuolaikiškos archiktektūros administracinį korpusą. Korpusas formuojamas keturių aukštų, didžioji ketvirto aukšto dalis – stogeliu dengtas eksplotuojamas stogas. Pagrindiniame fasade numatoma metalinių konstrukcijų dekoratyvinis tinklas, kuris kartu atliks ir konstrukcinę paskirtį. Už jo - balkonas, į kurį galima patekti iš antro ir trečio aukšto kabinetų. Vitrininiai langai nuo grindų iki lubų. Šoniniai rekonstruojamos dalies fasadai numatomi lakoniški, betono ar betono plokščių apdailos. Galiniame (pietiniame) fasade numatoma 2 metrus atsikišanti konsolė, kuri bus įrengiama virš paliekamos skardinių lakštų angaro dalies. Galinė pietinė gamybinė pastato dalis nekeičiama. 

 

Projektuojamo statinio patalpų funkcinio ryšio sprendiniai parenkami pagal numatomą statinio paskirtį, higienos normų, gaisrinės saugos taisykles. Pagrindinis įėjimas numatomas iš šiaurinės pastato dalis (pagr. fasadas). Į pastatą patenkama pro erdvų holą, kuriame numatoma viea administratorei, kabinetas. Iš holo veda vertikalus funkcinis ryšys liftu ir laiptinę į kituose aukštuose numatomas administracines patalpas.

valus2

„Vilniaus alus” po rekonstrukcijos. Vizualizacija.

Kitoje pirmo aukšto dalyje paliekamos gamybinės patalpos (esamoje angaro dalyje), taip pat naujo korpuso pirmajame aukšte numatoma įrengti filtravimo cechą. Antrame aukšte numatoma įrengti 3 erdvius kabinetus, reprezentacijų salę, darbuotojų virtuvę ir poilsio patalpą. Trečiame aukšte numatoma įrengti šešis erdvius kabinetus. Ketvirto aukšto didžioji dalis – eksplotuojamas stogas, kur galima bus rengti įmonės produkcijos reprezentacijas – numatomas baras ir pagalbinės patalpos. Kiekviename aukštų numatoma įrengti po vyrų ir moterų tualetą, vieną iš jų pritaikant žmonėms su negalia. Dėl evakuacijos reikalavimų greta naujai numatomo korpuso numatoma evakuacinė metalinių konstrukcijų – neprapučiama laiptinė.

valus3

 „Vilniaus alus” po rekonstrukcijos. Vizualizacija.

Visiems sklype esantiems pastatams įskaitant rekonstruojamą pastatą reikalinga 30 vnt. parkavimo vietų. Iš viso sklype numatoma įrengti 32 parkavimo vietas. Visos šios parkavimo vietos numatomos sklypo ribose, ant esamų kietos dangos aikštelių. 

Po rekonstrukcijos pastato bendras plotas nuo 420,95 padidės iki 1139,30.