Lenkų kultūros namai: laukia didžiuliai pokyčiai

Naugarduko gatvėje esančių Vilniaus lenkų kultūros namų laukia ženklūs pokyčiai. Gana nemažas centras, turintis ir koncertų salę, ir knygyną, ir viešbutį, ir kavinę, ženkliai prasiplės. 

Savivaldybės puslapyje paviešinti projektiniai pasiūlymai byloja apie naują Lenkų kultūros namų priestatą, susijungsiančiu šalia esančiu triaukščiu pastatu. Pramoninės paskirties pastatas – sandėlis - garažas, kuris priklausė prie vieno iš jungiamų sklypų numatomas griauti. Sklype taip pat yra transformatorinė be servituto prie Naugarduko gatvės. Sklypo neapstatytoje teritorijoje, tarp esamo pastato ir kaimyninio autoserviso yra automobilių stovėjimo aikštelė.

lk1

Lenkų kultūros namai ženkliai prasiplės. Projekto vizualizacija.

Rekonstruojamas pastatas sklype formuojamas, pristatant naują korpusą, jungiančio dvi gatves, užstatymo principu. Naujas korpusas numatomas neapstatytoje sklypo teritorijoje virš esamos automobilių aikštelės. Jo galai – didelės vitrinos užpildys tuščius tarpus Naugarduko ir Kauno gatvių tarp esamo pastato ir kaimyninio sklypo pastato, formuojant charakteringą gatvių perimetrą su tarpais tarp pastatų. Taip formuojant sklypo užstatymą sukuriamas intensyvaus miesto centrui būdingas užstatymo charakteris, išsaugomas istoriškai susiformavęs gatvių tinklas, užstatymo tankis, rašoma projektiniuose siūlymuose.

 

Sklype projektuojamas 4 aukštų administracinės paskirties naujas korpusas su 1 aukšto požemine parkavimo aikštele, kurioje telpa 48 automobilių parkavimo vietos. Šalia pastato, 1aukšto lygyje suprojektuota antžeminė automobilių parkavimo aikštelė 38 parkavimo vietų, dalinai po pastatu. Įvažiavimas į antžeminę aikštelę numatytas nuo Naugarduko gatvės pusės, įvažiavimas į požeminę aikštelę numatytas nuo Kauno gatvės pusės. Pagrindinis įėjimas į naują korpusą iš Kauno gatvės. Taip pat numatytas aptarnaujantis pravažiavimas, vienos krypties nuo Naugarduko iki Kauno gatvės tarp esamo pastato ir pristatomo korpuso. Aplink pastatą tvarkomi šaligatviai, dviračių takai, vejos. Tarp naujo pastato ir kaimyninio sklypo yra numatytas servituto šaligatvis pėstiesiems tarp dviejų gatvių. Pirmo aukšto lygyje nenumatoma jokios jungties tarp esamo pastato ir naujo korpuso. Jungtis projektuojama antro aukšto lygyje. Tai įstiklinta galerija, jungianti antrame aukšte, esamame pastate viešbutį su viešbučiu naujame korpuse. Po jungiančia galerija numatomas aptarnaujantis automobilių pravažiavimas. 

lk2

Lenkų kultūros namai ženkliai prasiplės. Projekto vizualizacija.

Naujo korpuso bendras antžeminis plotas 3027 kv.m, bendrai su rūsiu – 4383 kv.m.

Projektuojamas naujas korpusas vientiso 4 aukštų tūrio, kurio planinę struktūrą padiktavo sklypo konfigūracija, esamų statinių sklype išdėstymas, ir kaimyninių statinių padėtis. Pagrindinis įėjimas į korpusą numatomas pirmame aukšte, nuo Kauno gatvės. Pirmame aukšte numatyta kavinė, kartu su viešbučio vestibiuliu ir lifto holu. Antrinis įėjimas, tarnybinis-pagalbinis numatomas nuo Naugarduko gatvės. Antrame aukšte numatomas 28 numeriu viešbutis, kuris yra esamo viešbučio sename pastate pratęsimas. 3-ame ir 4-ame aukštuose projektuojama universali salė, talpinsianti apie 200 žiūrovų ir televizijos studija. 4-ame aukšte numatytos taip pat techninės patalpos. Rūsyje suprojektuota parkavimo aikštelė, kurioje yra 48 automobilių parkavimo vietos, techninės patalpos, įvadai. 

 

Būsimą priestatą projektuoja bendrovė „Statybos inžinierių konsultantų biuras”, projekto statytojas – labdaros ir paramos fondas Lenkų kultūros namai.

lk3

 Lenkų kultūros namai ženkliai prasiplės. Projekto vizualizacija.