Ąžuolyno gatvė tapo patogesnė

Nuo šiol Viršuliškių ir Šeškinės seniūnijų gyventojai galės važiuoti patogiau ir saugiau: atnaujinta daugiau kaip pusės kilometro ilgio Ąžuolyno gatvės atkarpa, nuo Ozo iki Viršuliškių gatvės.

Rekonstruojant Ąžuolyno gatvę abiejose pusėse buvo paklota nauja asfalto danga, įrengti nauji šaligatviai, naujas modernus gatvės apšvietimas, paklotas lietaus nuotekų tinklas, nutiestas pėsčiųjų takas, įrengtas viešojo transporto stotelės. Gatvės remontui savivaldybė skyrė daugiau nei 1 mln. eurų. 

„Dvi svarbias eismo arterijas, Buivydiškių ir Viršuliškių gatves, jungiančia gatve kasdien keliauja daugiau kaip 31 tūkst. vilniečių, gyvenančių Viršuliškių ir Justiniškių rajonuose. Ši gatvė tampa viena populiariausių krypčių per mokslo metus ir laikotarpiu kai visi skuba lankyti artimųjų kapų. Tarp Saltoniškių ir Sudervės kapinių vingiuojanti Ąžuolyno gatvė dabar yra pritaikyta ne tik automobiliams, bet ir pėstiesiems. Nuo šiol čia sportuojantiems vaikams ir jaunimui atvykti į futbolo treniruotes ar netoliese esančią teniso areną viešuoju transportu bus kur kas saugiau ir patogiau. Atvykstantys lankyti artimųjų kapus taip pat pajus geruosius pokyčius, nes palei Saltoniškių kapines nusidriekė daugiau kaip pusės kilometro ilgio patogus pėsčiųjų takas”,  – savivaldybės pranešime žiniasklaidai cituojamas Vytautas Mitalas, Vilniaus vicemeras. 

azuolyno2 Rekonstruota Ąžuolyno gatvė. Foto: Saulius Žiūra.

Ozo – Buivydiškių – Ąžuolyno g. sankryžoje pakeisti pirmumo kelio ženklai, panaikinus lentelę su žalia rodykle sukantiems į dešinę iš Ozo g. (nuo Akropolio pusės) link Buivydiškių g. įrengta papildoma šviesoforų sekcija. Be to, išvažiavimas iš Ozo g. judant nuo  „Impuls“ sveikatingumo klubo tapo aiškesnis ir saugesnis, nes įrengti nauji šviesoforai su krypties rodyklėmis.  

Primenama, kad iki sausio 1 d. prie šviesoforų neliks lentelių su žaliomis rodyklėmis. Sostinėje iš 120 sankryžų, kuriose šviesoforai turėjo lenteles, šiuo metu tokių likę 80. Didžioji dalis nuėmimo darbų netrikdant gruodį intensyvėjančio eismo bus baigti paskutinę šių metų savaitę, po Kalėdų laikotarpio. Taip pat dalyje sankryžų lenteles gruodį pakeis papildomos šviesoforų sekcijos su rodyklėmis į dešinę, kurios vairuotojams padės patogiau atlikti posūkius.

Gruodžio 6 d., baigus Ąžuolyno gatvės rekonstrukciją, 7 maršruto autobusai grįš į įprastą trasą, kuri darbų metu buvo laikinai pakeista. Važiuodami iš Laisvės prospekto link Šiaurės miestelio autobusai suks į Viršuliškių gatvę ir Ąžuolyno gatve išvažiuos į Ozo gatvę. Kursuodami Lazdynų kryptimi, autobusai taip pat važiuos Ąžuolyno gatve.

Keleivių patogumui šioje gatvėje atsirado ir dvi naujos stotelės, kurios vadinsis Ąžuolyno – iki šiol buvusios Ąžuolyno stotelės pervardintos į Čiunės Sugiharos stoteles. Be to, 7 autobusų maršruto trasoje, Architektų gatvėje, judant link Akacijų stotelės bus įrengta ir nauja viešojo transporto stotelė Paukščių takas, kurioje stos ne tik 7, tačiau ir 21, 23 maršrutų autobusai.