„Apsikrikštijo" dešimt sostinės autobusų ir troleibusų

Šiandien į sostinės gatves išriedėjo dar labiau pasikeitęs viešasis transportas – 10 naujų autobusų ir troleibusų pasipuošė pačių keleivių išrinktais vardais.

Nuo šiol Vilniuje kursuos autobusai, pavadinti Pagauk mane, Vytis, Ponas Autobusas, Armonika, Serbentas vardais, ir troleibusai, kuriems suteikti Erdvėlaivis, Ilgaūsis, Žaibas, Dūzgius, Karavanas vardai. Taip SĮ „Susisiekimo paslaugos“ ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darkart primena apie rekordinį viešojo transporto atnaujinimą sostinėje, o jo dar neišbandžiusius kviečia gaudyti „pakrikštytus“ ir visus kitus naujuosius autobusus bei troleibusus, kurių Vilniuje beveik 300.

„Vilniuje daugėjant naujų viešojo transporto priemonių vis dažniau iš keleivių sulaukdavome pasiūlymų kaip nors juos paženklinti, išskirti. Pagalvojome, jog jei keleiviams tai atrodo smagi idėja, kodėl gi to nepadarius. Nusprendėme vilniečius įtraukti į autobusų ir troleibusų „gyvenimą“, pasiūlydami išrinkti jiems vardus. Šis netikėtas pasiūlymas „pakrikštyti“ naują viešąjį transportą sulaukė susidomėjimo – iš viso buvo pasiūlyta virš 300 įvairių vardų, o finaliniame etape renkant nugalėtojus balsavo virš 1300 dalyvių. Džiaugiamės augančiais keleivių srautais Vilniuje, o taip pat atėjus šiltajam sezonui raginame savo kelionėms mieste rinktis tiek naujus autobusus ir troleibusus, tiek ir kitus darnaus judumo būdus – dviračius, paspirtukus, esant galimybei ir pasivaikščiojimą pėsčiomis“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

trul2

Iš dūzgių - tik su Dūzgium. Foto: Saulius Žiūra.

Vardų naujiems autobusams ir troleibusams konkursas #SugalvokVardą vasario – kovo mėn. vyko SĮ „Susisiekimo paslaugos“ socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose, o vardus siūlyti galėjo visi norintieji. Iš daugiau nei 300 pasiūlytų vardų buvo atrinktas geriausiųjų trisdešimtukas ir paskelbtas finalinis etapas, kuriame balsavo virš 1300 dalyvių ir išrinko nugalėtojų dešimtuką: Ponas Autobusas, Armonika, Pagauk mane, Vytis, Serbentas, Ilgaūsis, Žaibas, Dūzgius, Karavanas, Erdvėlaivis. Vardai yra užklijuoti ant 10 skirtingų naujų viešojo transporto priemonių, kurios kasdien kursuos skirtingas miesto lokacijas pasiekiančiuose maršrutuose. Šiandien keleiviai vardus matys ant 2, 6, 9, 10, 19 maršrutų troleibusų ir 1G, 2G, 5G, 10, 53 maršrutų autobusų. Vėliau paženklintas viešasis transportas bus rotuojamas kituose maršrutuose, jog „pakrikštytą“ naują viešąjį transportą pamatytų kuo daugiau keleivių.

Primenama, kad Vilniuje jau važiuoja beveik 300 naujų viešojo transporto priemonių – 250 autobusų ir 41 troleibusas. Viešojo transporto atnaujinimas nesustos ir toliau. Planuojama, jog iki 2020 m. sostinės autobusų parkas pasipildys dar 135 naujais autobusais.

Vilniaus savivaldybės inf.