Pradedamas tvarkyti sąvartynu tapęs geltonųjų kioskų turgus Šeškinėje

Apleista landyne su krūva atliekų virtusi privačios turgavietės teritorijoje Šeškinėje pradėti geltonųjų paviljonų demontavimo darbai.

Sklypo savininkas imasi priemonių, kad statiniai nekeltų pavojaus žmonių gyvybei, sveikatai ir aplinkai, o ateityje planuojama, kad šioje vietoje galėtų įsikurti multifunkcinis prekybos ir gyvenamosios paskirties kompleksas.

VMS 4396

Pradedama tvarkyti buvusi Šeškinės turgavietė. Foto: Kastytis Mačiūnas.

„Vidury miesto atsiradęs netvarkomas ir akivaizdų pavojų aplinkai ir gyventojams kėlęs šiukšlynas pagaliau bus sutvarkytas, o iki šiol neprižiūrėta ir apleista viešoji erdvė prisidės prie Šeškinės rajono pokyčių. Sveikinu privataus verslo atstovus, kurie nusprendė savo lėšomis prisidėti sprendžiant šią opią problemą, o savivaldybė savo ruožtu glaudžiai bendradarbiavo su verslu ir įsiklausius į gyventojų pastabas ėmėsi veiksmų",  – pranešime žiniasklaidai cituojamas Vilniaus meras Valdas Benkunskas.  

Iki 2015-ųjų dar eksploatuotos turgavietės teritorijoje stovintys geltonieji kioskai, teismui nusprendus, kad vietoj turgavietės turi būti atkurtos nuosavybės teises į žemę, sklypas savininkams grąžintas su visais statiniais. Atkuriant nuosavybės teises, naujieji sklypo savininkai pateikė notaro patvirtintą įsipareigojimą statinius nukelti. Tačiau kioskai stovėjo iki šiol ir teritorija virto pavojingu šiukšlynu.

VMS 4407

Pradedama tvarkyti buvusi Šeškinės turgavietė. Foto: Kastytis Mačiūnas.

„Geltonieji kioskai jau seniai tapo viena pagrindinių Fabijoniškių ir Šeškinės paribių piktžaizdžių, dėl kurios nuolat sulaukiu aktyvių gyventojų skundų ir prašymų padėti. Labai džiaugiuosi, kad pagaliau atsirado viltis, jog nelegaliu sąvartynu ir svaiginimosi vieta virtusi turgavietė bus sutvarkyta.", – komentavo Aistė Gedvilienė, Fabijoniškių apygardoje išrinkta Seimo narė.

„Tikiuosi, kad dėl gyventojų aktyvumo keliant problemą, dėl savivaldybės įsiklausymo ir biurokratinių kliūčių nestatymo bei privatininko sumanumo kaip atgaivinti šią vietą, ateityje teritorija tarnaus gyventojų poreikiams ir patogumui", – sakė Šeškinės-Šnipiškių apygardoje išrinktas Seimo narys Mindaugas Lingė.

VMS 4419

Pradedama tvarkyti buvusi Šeškinės turgavietė. Foto: Kastytis Mačiūnas.

Gegužę pasikeitus sklypo savininkui, jis įpareigotas imtis priemonių paviljonų priežiūrai organizuoti, suremontuoti, rekonstruoti arba nugriauti statinius. 

„Norėjome šalia gyventojų daugiabučių namų kadaise veikusios turgavietės teritoriją išvalyti nuo nebenaudojamų paviljonų jau anksčiau. Tačiau praėjusią savaitę Vilniuje vykęs NATO viršūnių susitikimas, taip pat, kai kurie teisiniai niuansai, suplanuotus darbus šiek tiek pavėlino, bet teritorijos tvarkymas jau prasidėjo", – sako sklypą valdančios UAB „Rivona" atstovas Darius Ryliškis.

„Šios problemos likvidavimui reikėjo dešimtmečio. Bendruomenė ne vieną kartą kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, policijos pareigūnus, buvo organizuojami susitikimai ir ieškomi sprendimo būdai. Džiaugiamės, jog ši vieta bus likviduota ir nekels grėsmės mūsų gyventojų saugumui", – sako Šeškinės bendruomenių sąjungos pirmininkas Olegas Beriozovas.