Į kovą prieš narkotikų platintojus pasitelkti ir raiti patruliai

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnai deda daug pastangų, kad prižiūrimos teritorijos gyventojai ir svečiai jaustųsi saugiai.

Viešoje erdvėje buvo pasirodžiusi informacija, jog Šeškinės gyventojams didelį nerimą kelia narkotinių medžiagų platintojai ir juos vartojantys asmenys bei jų daromi viešosios tvarkos pažeidimai, rašoma sostinės policijos tinklapyje.

patrulis

Raitus patrulius galima išvysti Viršuliškių, Šeškinės, Pašilaičių rajonuose. Foto: Lietuvos policija.

Šiai problemai spręsti policijos pareigūnai skyrė didelį dėmesį – su gyventojais ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovais buvo organizuotas ne vienas susitikimas minėtoms problemoms spręsti, o atlikus viešo bei neviešo pobūdžio veiksmus, Šeškinės ir kituose mikrorajonuose buvo sulaikyti asmenys, susiję su narkotinių medžiagų platinimu ir vartojimu.

Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnams talkino kolegos iš Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos, Viešosios tvarkos valdybos Specialios parengties skyriaus ir Reagavimo valdybos, pareigūnai su tarnybiniais šunimis, taip pat Lietuvos Šaulių sąjungos šauliai, policijos rėmėjai, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Pastebėta, kad ir Viršuliškių miško parkas, šalia Čiobiškio ir Buivydiškių g., yra patogus asmenims, darantiems teisės pažeidimus – čia daug neapgenėtų medžių ir krūmų, kuriuose gali pasislėpti asocialūs bei linkę nusikalsti asmenys. Tikslinių prevencinių ir policinių priemonių metu parke pastebėta išmėtytų ir paslėptų švirkštų, narkotinių medžiagų įpakavimų, alkoholinius gėrimus vartojančių bei šiukšlinančių asmenų.

Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnai ir šiai opiai problemai spręsti organizavo susitikimą su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais. Susitikimo metu aptarti parko šiukšlių ir pavojingų atliekų surinkimo bei augmenijos genėjimo klausimai. Atlikus genėjimo darbus ir pagerėjus parko matomumui, policija galės naudoti turimas inovatyvias technologines priemones. Policija jau sustiprino patruliavimą, o nuo birželio mėnesio prevencines ir policines priemones vykdo ir Reagavimo valdybos pareigūnai su tarnybiniais žirgais – keturkojai pagalbininkai jau patruliuoja Viršuliškių miško parke, įvairiose Šeškinės mikrorajono vietose, apsilanko ir Pašilaičiuose.