Geležinkelio stotyje memorialinė lenta pagarsėjusioms muštynėms atminti

Geležinkelio stoties prieigos prieš kelias dienas pasipuošė kiek netradicine memorialine lenta – prie didžiulio Geležinkelio g.6 numeriu pažymėto pastato (jame yra įsikūrę įvairiausios įstaigos – nuo populiarių barų iki vaistinių) buvo pritvirtina baro kėdė (ta pati, kuria buvo praskelta agresyvaus jaunuolio galva) ir lenta, skelbianti, jog čia 2020 metų birželio keturioliktąją vyko didysis laiptų mūšis.

Tarp sostinės naktinio gyvenimo entuziastų šis prieš beveik trejus metus įvykęs konfliktas vadinamas mūšiu tarp „Perono” (populiarus, jau aštuonerius metus veikiantis sostinės baras) ir „Limono” (už kampo, keliasdešimt metrų nuo „Perono” įsikūrę lošimo namai).

peronas3

Memorialinė lenta. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Taip jau istoriškai susiklostė, jog „Peronas” yra tapęs laisvę ir kūrybiškumą vertinančių žmonių susibūrimo vieta, o štai prie „Limono” kartais mėgsta pasibūriuoti sportiškai nuaugę vyrukai.

 

Tų įvykių liudininkai teigia, kad „Perono” personalas tą šiltą birželio 14-osios rytą tapo konflikto, kilusio tarp grupelės žmonių, buvusių šalia darbą bebaigiančio baro, ir sportiškų vyrukų, liudininkais. Greičiausiai dėl apsižodžiavimo kilęs apsistumdymas tarp kelių kompanijų virto muštynėmis, kuriose nukentėjo „Perono” darbuotojai.

peronas4

Mūšio vieta. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Nuėję pasiaiškinti prie „Limono”, jie netrukus grįžo dar labiau „pasikrovę malkų”, tačiau trečias susidūrimas ant laiptų baigėsi jau sportiško jaunimo nenaudai. Užfiksuotoje „Didžiojo laiptų mūšio” chronologijoje matyti, kaip sportiškas jaunimas kaip viesulas nuskuba į laiptų šturmą, tačiau vienas lyderių, gavęs baro kėde į galvą, sukniumba ir puolimas subyra. Toliau – jau įsikiša policijos pareigūnai, o nukentėjusiam kviečiama greitoji pagalba.

 

„Didysis laiptų mūšis” tęsinio neįgijo - „Perono” ir „Limono” vadai susitiko ir nutarė, kad panašūs konfliktai nepuošia nei vienos, nei kitos užeigos, o taip pat Stoties rajono, sėkmingai besikratančio pavojingiausio sostinės rajono šleifo.