Naujininkai: baigtas naujas dviračių takas

Pietinėje Vilniaus dalyje, Dariaus ir Girėno gatvėje, baigtas įrengti naujas dviračių takas. Maždaug kilometro ilgio raudono asfalto takas nuo šiol jungia Naujamiesčio ir Naujininkų dviračiams skirtą infrastruktūrą į vieną dviračių takų tinklą, skelbiama savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Atnaujinimo darbų metu taip pat įrengtas 280 metrų bendras dviračių ir pėsčiųjų takas tarp Dariaus ir Girėno ir Žirnių gatvių bei 730 metrų bendras takas tarp Šaltkalvių ir Tūkstantmečio gatvių. Kartu rekonstruotas šviesoforais reguliuojamos sankryžos ir gatvės apšvietimas, viešojo transporto kontaktinis tinklas, lietaus nuotekų tinklai.

naujana2

Dviračių takas sujungė Naujininkus ir Naujamiestį. Foto: Saulius Žiūra.

Darbų metu įrengta ir atnaujinta 5808 metrai bortų bei 3455 kvadratiniai metrai pėsčiųjų plytelių dangos.

Dviračių takas įrengtas tęsiant infrastruktūros atnaujinimo ir plėtros Algirdo, V. Mykolaičio-Putino, Geležinkelio, Dariaus ir Girėno gatvių pietinėje tikslinėje teritorijoje darbus. Jie finansuoti Europos Sąjungos lėšomis. Dviračių tako Švitrigailos gatvėje nuo Geležinkelio g. iki Dariaus ir Girėno g. statybų ir Dariaus ir Girėno gatvėje iki Žirnių g. rekonstravimo darbų vertė apie 1,3 mln. eurų.

Remiantis Vilniaus miesto darnaus judumo planu, dviračių takai sostinėje nuolat įrengiami ir atnaujinami, o infrastruktūra jungiama į bendrą tinklą, kad gyventojai nenutrūkstančiu takų tinklu galėtų pasiekti galutinį kelionės tikslą bei dviračiais naudotųsi ne tik kaip laisvalaikio pramoga. Šiuo metu kokybiškų dviračių takų ilgis mieste siekia beveik 150 kilometrų.