„Spartą” pakeitė „Vienaragiai“

Lietuvos sostinėje kuriasi ne tik sėkmingi tarptautiniai startuoliai, bet ir sėkmingai auga Vilniuje veiklą pradėjusios įmonės. Prie „Vinted“, prieš trejus metus tapusio pirmuoju Lietuvos vienaragiu, neseniai prisijungė ir „Nord Security“. Sveikindamas augančią vienaragių bendruomenę, Vilnius visoms keturioms viešojo transporto stotelėms šalia buvusios „Spartos“ teritorijos, kur dabar statomas technologijų miestelis „Cyber City“, suteikė  „Vienaragių“ pavadinimą.   

„Ši „Vienaragių“ stotelė simbolizuoja Vilnių ir, tikiu, dar labiau įkvėps vilniečius. Sparčiai atgimstančio Naujamiesčio širdyje, įsikūrė jau du mūsų vienaragiai - nauji milijardinės vertės startuoliai „Vinted“ bei „Nord Security“. O kojinių fabrikas, kurio vardu anksčiau vadinosi ši stotelė, vis dar mezga puikias kojines, tik labiau automatizuotai ir Vilniaus pakraštyje, kur ir tinkama koncentruotis gamybinei veiklai“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas miesto meras Remigijus Šimašius.  

1

„Vienaragių“ stotelės „krikštynos". Foto: Olga Posaškova.

Vienaragiais vadinami itin sėkmingi startuoliai, kurių rinkos vertė viršija 1 mlrd. eurų. 2019 metais, pirmasis vienaragis Lietuvoje, „Vinted“, per paskutinį investicijų raundą pritraukė 128 mln. eurų ir savo rinkos vertę padidino daugiau nei iki 1 mlrd. eurų. Antro vienaragio laukta trejus metus – kibernetinės saugos sprendimų bendrovė „Nord Security“ šį pavasarį paskelbė pritraukusi 100 mln. JAV dolerių finansavimą, ir tai įmonės vertę išaugino iki 1,6 mlrd. JAV dolerių. 

Vienaragių stotelei pasirinkta vieta – Vilniaus Naujamiesčio rajonas, kuris ateityje, planuojama, taps startuolių centru. Iki II pasaulinio karo buvęs jaukus gyvenamasis rajonas, sovietmečiu Naujamiestis buvo visiškai pakeistas ir paverstas pramoniniu rajonu, ne itin jaukiu gyventi ir leisti laiką. Dabar miesto vykdomi pokyčiai siekia grąžinti šiam rajonui jaukumą, įprasminti likusias senas gatveles, daugiau dėmesio skiriama pėstiesiems, susisiekimui dviračiams, mažinama automobilių eismo. Rajonas tampa patrauklus jauniems miestiečiams bei progresyvių įmonių, startuolių biurams.  

2

„Vienaragių“ stotelės „krikštynos". Foto: Olga Posaškova.

Šalia „Vienaragių“ stotelių jau įsikūręs didžiausios Europoje internetinės naudotų drabužių mainų ir prekybos platformos „Vinted“ biuras, o netrukus į naujai išaugsiantį „Cyber City“ persikels ir „Nord Security“. 

3

„Vienaragių“ stotelės „krikštynos". Foto: Olga Posaškova.

„Jau du verslo vienaragiai – džiugi naujiena tiek Lietuvai, tiek Vilniui, kur užaugo abi įmonės. Vilnius jau patrauklus investuotojams ir talentams iš viso pasaulio kaip šiuolaikiška augančių verslų sostinė, kur patogu gyventi ir kurti“, – savivaldybės pranešime žiniasaidai cituojama vienos iš iniciatyvos autorių, oficialios Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė. 

4

 „Vienaragių“ stotelės „krikštynos". Foto: Olga Posaškova.