Žvėryno „Fantomas“ vasaros sezoną pradeda nuotraukomis-skalbiniais

Pirmąjį vasaros penktadienį, birželio 3 d. atviroje galerijoje „Fantomas“ pristatoma Justinos Ramanauskienės fotografijų paroda „Roma – Neapolis. Veidai“. Italų kasdienybės akimirkos bus eksponuojamos ant neatsiejamo šios Pietų šalies atributo – skalbinių virvės.

Atspausdintos ant įvairių medžiagų šios fotografijos bus sukabintos tarsi skalbiniai ir pradės dar vieną nekomercinio meno galerijos sezoną „kurortiniame“ Žvėryno rajone Vilniuje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilniaus universiteto įgijusi archeologijos magistro laipsnį, J. Ramanauskienė dirba Nacionaliniame muziejuje, tačiau neapleidžia ir savo pomėgių: fotografijos, gastronomijos ir konditerijos, kelionių ir... tailandietiško bokso muai tai treniruočių. Parodos autorė fotografuoja jau dešimtmetį: nuo išskirtinių savo forma ir išpildymu autoportretų iki preciziškos maisto ir daiktų fotografijos. Justina kratosi fotomenininkės „titulo“, mieliau vadina save kūrėja, nuolat ieškančia formų, kaip sugaudyti ir išsaugoti momentus, kurie niekada nebepasikartos.

paroda1

Parodos „Roma – Neapolis. Veidai“ kadras. Foto: Justina Ramanauskienė.

Šį kartą J. Ramanauskienė pateikia itališko gatvės gyvenimo kadrus, kviečiančius spėlioti nepažįstamųjų gyvenimo istorijas, pasekti juos siauromis Neapolio gatvėmis ar stebėti šurmuliuojančios Romos aplinkoje. Kiekvienas šių veidų pasakoja savo storia di vita – ar tai būtų puodeliu espresso besimėgaujantis senjoras ar jaunuolis tatuiruotu veidu. Susipažinti su keliomis dešimtimis personažų galėsite galerijos terasoje, kur bus iškabintos specialiai šiai parodai atspausdintos fotografijos-skalbiniai.

 

Sustabdytas laikas ir visa paletė itališkų emocijų nuo birželio 3 d., penktadienio, 18 val. lauks  parodoje „Roma – Neapolis. Veidai“ (atvira galerija „Fantomas“, Vytauto g. 57, Vilnius).

berloga

 „Fantomo“ įkūrėjas Miša Berloga.