Naujosios Vilnios intriga: atsiras dar vienas „Lidl" ar „Rimi”?

Po to, kai prieš kelerius metus „Lidl" atidarė „debiutinę” parduotuvę Naujoje Vilnioje (Pramonės g.), tuo pačiu į istorijos archyvus nusinešdama čia kadaise veikusį restoranėlį, šis prekybos tinklas, panašu, nežada čia sustoti. Tačiau tam tikra intriga išlieka.

Savivaldybės tinklapyje paviešintuose projektiniuose pasiūlymuose skelbiama apie numatomą prekybos centrą adresu Linksmoji g. 66 A. Nors pateiktose vizualizacijose bei projektiniuose siūlymuose nenurodo, koks prekybos centras čia kursis, tačiau charakteringi architektūrinai sprendimai perša mintį, jog čia greičiausiai gali iškilti būtent „Lidl".

pc1

Būsimasis prekybos centras Naujoje Vilnioje. Vizualizacija.

Juo labiau, kad pastatą bendrovės „Danhaus LT” užsakymu projektuoja įmonė „313 Architects”, ne kartą prisidėjusi prie „Lidl" prekybos centrų projektavimo. Tačiau ta pati įmonė kūrė projektus ir prekybos centrams „Rimi”. Tad tik laikas parodys, koks prekybos centras čia atvers duris.

 

Būsimasis prekybos centras numatomas 2180 kv.m. bendro ploto su viena prekybos sale. Pastatas bus statomas kiek daugiau nei 77 arų ploto sklype. Projektiniuose pasiūlymuose rašoma, kad pastato pozicija sklype pietinėje sklypo dalyje. Pagrindiniai projektuojamo pastato fasadai orientuoti į Linksmosios gatvės pusę ir yra projektuojamas lygiagrečiai šiai gatvei, taip formuojant gatvės perimetrą ir kita dalis pastato orientuota į projektuojamą automobilių stovėjimo aikštelę.

pc2

Būsimasis prekybos centras Naujoje Vilnioje. Vizualizacija.

Pagrindinis įėjimas numatomas šiaurinės pastato pusės, orientuotas į projektuojamą automobilių stovėjimo aikštelę sklypo šiaurinėje pusėje. Papildomas lankytojų įėjimas vakarinėje pusėje – į prekybos paskirties pastatą iš Linksmosios gatvės. Neįgaliesiems pritaikytos automobilių parkavimo vietos (A tipo) projektuojamos arčiausiai pagrindinio įėjimo į projektuojamą pastatą, užtikrinant, kad neįgaliųjų judėjimo trasa iš stovėjimo aikštelės į prekybos paskirties pastatą nekertą važiuojamosios automobilių stovėjimo aikštelės dalies.

Dviračių stovai bus projektuojami palei vakarinį pastato fasadą. Prekybos pastato aptarnavimui numatytas ūkinis kiemas sklypo pietvakarinėje dalyje, kurioje taip pat projektuojama rampos zona. Ūkinė zona su rampos dalimi matoma minimaliai. Patekimui į sklypą projektuojamas vienas įvažiavimas į sklypą iš Linksmosios g. Po šiaurinėje sklypo dalyje esančios automobilių stovėjimo aikštelės danga numatoma įrengti infiltracinių kasečių lauką. Kasetės atlaiko apkrovą iki 3,5 t/m², kas leidžia jas įrengti po lengvųjų automobilių stovėjimo aikštele, žymiai racionaliau išnaudojant sklypo plotą.

pc3

Būsimasis prekybos centras Naujoje Vilnioje. Vizualizacija.

Šiuo metu sklype yra pramintas pėsčiųjų takelis link daugiabučių gyvenamųjų namų. Šis takelis patenka į užstatymo zoną, tad naujas takelis tiesiamas sklypo pietinėje pusėje už pastato, pėstiesiems išlieka galimybė pėsčiomis nueiti iki esamų daugiabučių gyvenamųjų namų.

Taip pat sklypo šiaurinėje dalyje numatoma įrengti 93 vt. lengvųjų automobilių stovėjimo aikštelę.