NarkoVilnius: policija darbavosi Naujamiesčio viešbutyje ir Savanorių prospekte

Pareigūnams, Vilniuje kovojantiems su narkotikų platintojais, gegužės pradžia pasitaikė darbinga – pateikiame trumpą įvykių kroniką, paruoštą pagal sostinės policijos pranešimus. 

Taškas - Naujamiesčio viešbutyje 

Gavę informaciją apie galimą narkotinių medžiagų platinimą Naujamiesčio rajone, Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato pareigūnai kartu su Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo valdybos pareigūnais netoli viešbučio sulaikė vyrą – šis, pamatęs policijos pareigūnus, ant žemės išbarstė ką tik nusipirktus narkotikus. Sulaikytasis prisipažino, kad narkotines medžiagas įsigijo iš vienos moters netoli viešbučio.

narkoviesbutis

Viešbutyje konfiskuoti narkotikai. Foto: Lietuvos policija.

Netrukus buvo sulaikyta ir ši moteris su grupe asmenų, kurie, išsinuomoję viešbučio kambarį, ten skirstė narkotikus, o paskui platindavo viešbučio prieigose.

Atliktos kratos metu buvo rasta ir paimta narkotinės medžiagos. Dviems policijai gerai žinomiems įtariamiesiems paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. 

Operacija Savanorių prospekte 

Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai, atlikę kruopštų tyrimą dėl narkotinių medžiagų platinimo sostinės Savanorių pr. ir jo apylinkėse, išėmė apie 65-70 g narkotinės medžiagos, kurios minimali vertė juodojoje rinkoje – 5 000 eurų, priemones narkotinėms medžiagoms sverti bei fasuoti, taip pat grynuosius pinigus, galimai gautus nusikalstamu būdu.

Gegužės 3 d. Savanorių pr. buvo sulaikytas neįgalus savarankiškai nevaikštantis romų tautybės asmuo, vykdęs ir organizavęs narkotinių medžiagų platinimą. Kartu su juo sulaikytas ir automobilio vairuotojas, nuolat suteikdavęs pastarajam pavėžėjo paslaugas, už kurias buvo atsiskaitoma narkotinėmis medžiagomis. Sulaikymo metu pas šiuos asmenis rasta ir paimta apie 35 g galimai narkotinės medžiagos – karfentanilio. Iš vieno šios medžiagos gramo platintojai padaro nuo 12 iki 18 dozių, vadinamų „čekių“, vieno tokio čekio kaina gatvėje – 6 eurai.

Pareigūnams tęsiant veiksmus, gegužės 5 d. sostinės Riovonių g. buvo sustabdytas lengvasis automobilis, kuriuo važiavo keturi asmenys: trisdešimt dvejų metų amžiaus moteris ir trys vyrai (41-erių m., 38-erių m. ir 29-erių m. amžiaus). Sulaikymo metu vienas jų, norėdamas sunaikinti narkotines medžiagas, bandė jas praryti, tačiau pareigūnams žaibiškai sureagavus, to padaryti nepavyko. Vienas iš sulaikytųjų yra romų tautybės asmuo iš Elektrėnų. Asmens apžiūros metu rasta apie 10 g narkotinės medžiagos, o kratos jo gyvenamojoje vietoje metu rasta ir paimta apie 25-30 g narkotinės medžiagos bei daiktas, panašus į šaunamąjį ginklą.

Priemonių metu iš viso sulaikyti šeši asmenys, trims jų pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. (Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavė ar kitaip platino narkotines ar psichotropines medžiagas, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu nuo penkerių iki aštuonerių metų). Trims asmenims pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d.).

Pareigūnai išėmė apie 65-70 g narkotinės medžiagos, kurios minimali vertė juodojoje rinkoje – 5 000 eurų, priemonės narkotinėms medžiagoms sverti bei fasuoti, taip pat grynieji pinigai, galimai gauti nusikalstamu būdu.