Oficialu: Žvėryne - Ukrainos Didvyrių gatvė

Vilniaus savivaldybės Taryba trečiadienį pritarė bevardės Žvėryno gatvės atkarpą, vedančią link Rusijos ambasados pavadinti Ukrainos Didvyrių vardu, taip išreikšdama palaikymą ir paramą Rusijos karinių pajėgų užpultai Ukrainai. 

„Nuo šiandien kiekvieno Rusijos ambasados darbuotojo vizitinę kortelę puoš Ukrainos kovingumą pagerbiantis užrašas ir kiekvienas rašydamas šį gatvės pavadinimą turės pagalvoti apie Rusijos režimo žiaurumą, vykdomą prieš taikią ukrainiečių tautą", – savivaldybės pranešime žiniasklaidai cituojamas Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

ukri2

Ukrainos Didvyrių gatvė Žvėryne. Foto: Saulius Žiūra. 

Priminsime, kad idėja bevardei Žvėryno gatvės atkarpai, vedančiai Rusijos ambasados link, suteikti Ukrainos Didvyrių (Улица Героев Украины) vardą gimė dar pačioje kovo pradžioje. „Kiekvienas, rašantis laišką ambasadai, turės pagalvoti ir apie Rusijos agresijos aukas, ir Ukrainos didvyrius.

Sutarėme, kad šiuo metu bevardę gatvelę, kuri nuo Latvių gatvės veda link ambasados, pavadinsime Ukrainos Didvyrių gatve. Formalumus sutvarkysime jau netrukus, trečiadienį, įstatymų nustatyta tvarka. Kalbėjau ir su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu. Įtariu, kad Lietuvos paštas nebūtinai pristatys laiškus, jei adresas bus nurodytas neteisingai. Vienintelis adresas Ukrainos didvyrių gatvėje bus Rusijos ambasados”, - kovo pradžioje savo feisbuko paskyroje rašė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.