NT vystytojui kirtęs R. Šimašius „pristatė" kosmines medžių kainas

Niujorke gerai pailsėjęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius prie darbų grįžo pasiraitojęs rankoves – antradienį miesto vadovas kovingumu sužėrėjo savo feisbuko paskyroje, paskelbęs tokį įrašą, po kurio matyt daliai nekilnojamo turto vystytojų susvyravo kojos.

Šį kartą mero pasipiktinimo strėlės buvo išautos vieno didžiausių sostinės nekilnojamo turto vystytojų „Rewo” adresu.

revo1

Projektas „Skvero namai”. Vizualizacija.

„Neregėtas įžūlumas - gavau informaciją, kad vystytojas „Rewo” projekte „Skvero namai” Ševčenkos g. nelegaliai iškirto greta jų sklypo augusius kelis brandžius medžius: tuopą, beržą, kaštoną. Nežinau, ką galvojo įmonė iškirsdama medžius netgi ne savo sklype, bet jai tai nesibaigs gerai. Jei įmonei brangi jos reputacija, tai ji turės ne tik sumokėti solidžią baudą, kurios dydį dar skaičiuojame, bet ir savo nuožiūra papildomai pasodinti bent 1000 medžių Vilniuje”, - piktinosi sostinės meras, vėliau savo įraše užsiėmęs galimos padarytos žalos skaičiavimu. Po jo pateiktų skaičių būsimų nekilnojamo turto projektų vystytojams akyse galėjo ir temti pradėti.

„Kadangi, kaip išsiaiškinome, gretimas sklypas, kuriame nukirsti trys medžiai, valstybinis, šiandien konsultuosimės su Nacionaline žemės tarnyba ir Aplinkos ministerija, kad šalia administracinės baudos jie iškeltų ir civilinį ieškinį dėl žalos atlyginimo. Taip pat Savivaldybės administracija vertina situaciją, ar šis svetimo turto sunaikinimas nesukelia ir baudžiamosios atsakomybės, - tęsė meras. - Suskaičiavome padarytą žalą dėl nupjautų trijų medžių. Nacionaliniai teisės aktai šiuo atveju numato juokingai mažą 3006 eur žalą - tokia ir būtų išieškoma bet kurioje kitoje Lietuvos vietoje, bet ne Vilniuje. Pagal mano inicijuotą ir Vilniaus miesto savivaldybės patvirtintą tvarką, Vilniaus miesto biologiniam turtui padaryta 117 359 eur žala (paprastasis kaštonas 51 cm skersmens – 31 591 eur, balzaminė tuopa 97 cm skersmens – 59915 eur, karpotasis beržas 42 cm skersmens – 25 942 eur). Aišku, ji niekada neatperka nupjautų medžių, ypač šalia gyvenantiems, bet jau adekvatesnė. Žinome, kad mūsų tvarka daliai vystytojų nepatinka ir jie ją bando ginčyti teismuose. Tikiuosi, tie ginčijimai nebus sėkmingi. Tikiuosi, kad ir nacionaliniai teisės aktai, kaip mes ir siūlėme, pasivys Vilniaus kartelę”.

Juokaujant nesunku palyginti – turbūt tik Vilniuje medžiai, kad ir brandūs ir nelegaliai nukirsti, kainuoja tokią astronominę sumą, už kurią sostinėje galima įsigyti visai padorų butą, gal net ir tuose pačiuose „Skvero namuose”.

Į mero akiratį patekęs ir didžiulio jo pasipiktinimo sulaukęs „Rewo” iki pat antradienio vakaro taip ir nesugebėjo nei savo tinklapyje, nei socialiniuose tinkluose iškomunikuoti situacijos paaiškinimo. Vystytojui patekus į šią keblią situaciją, kiek ironiškai atrodo ir jų įmonės feisbuke visai neseniai paskelbtas įrašas, pasakojantis apie nemažo ąžuolo persodinimą operacija, įvykdytą tame pačiame „Skvero namų” projekte.