NarkoVilnius: „žolė“ įklampino Lazdynuose

Sulaikytas jaunas vyras, turėjęs galimai narkotinių medžiagų. Kratos metu jo bute tarnybinis šuo Enzo aptiko dar galimai narkotinių medžiagų. Jaunuolis sulaikytas ir uždarytas į areštinę, jam gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Spalio 11 d. 1 val. 25 min. Vilniaus apskr. policijos budėtojai gavo pranešimą, kad sostinės Architektų g., du įtartini tamsiai apsirengę vyrai su kuprinėmis vaikšto aplink automobilius ir juos apžiūrinėja, rašo sostinės policijos tinklapis.

narko

Juodoje kuprinėje rasti maišeliai su galimai narkotine medžiaga. Foto: Lietuvos policija.

Po kelių minučių nurodytoje vietoje pasirodė patrulių ekipažas, tačiau aplink įtartinų asmenų nerado. Policijos pareigūnai nutarė patruliuoti pėsčiomis – prie vieno iš Architektų g. namo pareigūnai pastebėjo du jaunuolius, kurie atitiko pranešėjo nurodytus požymius. Buvo nustatytos abiejų dvidešimt dvejų metų amžiaus jaunuolių tapatybės. Sulaikytieji atrodė išsigandę, kalbėjo nerišliai, muistėsi. Dalinės apžiūros metu paklausus, ar neturi draudžiamų daiktų, abu atsakė, kad neturi. Vieno iš sulaikytojo striukėje, po pamušalu, patruliai aptiko du folijos rutuliukai su žalia augalinės kilmės specifinio kvapo galimai narkotine medžiaga – „žole“. Jaunuolis prisipažino, kad ši galimai narkotinė medžiaga yra jo, ir paaiškino, kad „žolę“ pirko prieš pora dienų Pilaitėje.

Kratos sulaikyto jaunuolio namuose Architektų g. metu ieškant narkotinių ar psichotropinių medžiagų buvo pasitelktas Patrulių rinktinės kinologė su tarnybiniu šunimi Enzo. Kadangi Enzo baigęs narkotinių ir psichotropinių medžiagų ieškojimo rengimo kursus, iškart pasyviu ženklinimu kambaryje pažymėjo juodą kuprinę. Jos vidinėje kišenėje buvo rasta du polietileniniai maišeliai su žalia aitraus kvapo augalinės kilmės galimai narkotine medžiaga.

suo

Tarnybinis šuo Enzo. Foto: Lietuvos policija.

Jaunuolis sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Kartu buvęs jaunuolis patikrintas ir paleistas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d.). Jaunuoliui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.