„Jammi” plečiasi: numatytas dar vienas taškas

Sėkmingai su pripažintais greito maisto prekės ženklais konkuruojanti „Jammi” vietoje netrypčioja ir Vilniuje toliau planuoja plėsti savo imperiją. Naujo restoranėlio vieta numatyta Žalgirio gatvėje, ir tai būtų jau antrasis taškas šioje Šnipiškių-Žirmūnų arterijoje.

Savivaldybės tinklapyje paviešintuose projektiniuose siūlymuose rašoma, kad Žalgirio g. 66 numeriu paženklintame septynių arų sklype turėtų būti pastatytas dviejų aukštų, 210 kv.m. pločio, 62 vietų restoranėlis. 

Projektuojamo statinio architektūrinė išraiška pasirinkta, bandant jį estetiškai pritaikyti prie nevienalyčio konteksto ir atliepiant paties pastato projektinę funkciją (greito maisto restoranas). Pietinėje Žalgirio gatvės pusėje šioje atkarpoje vyrauja dviejų aukštų statiniai. Išklotinėje esti tiek tinkuotas mūrinis keturšlaitis komercinės paskirties pastatas, tiek keli nevertingi ir apleisti mediniai 1-2 aukštų statiniai, tiek komercinis stambaus tūrio fasadinėmis plokštėmis dengtas pastatas - „Lidl” parduotuvė, rašoma projektiniuose siūlymuose. 

Kitoje kelio pusėje - laisvo užstatymo tipo 4-9 aukštų blokiniai daugiabučiai. Tad naujai projektuojamo pastato estetinė užduotis yra kurti jį jaukų, patrauklų, negadinantį esamo konteksto. Pastatas, projektuojamas su skaidriomis stiklo vitrinomis bei medį imituojančio laminato plokštumomis, prie esamo konteksto dera. Vietomis ties vitrinų zona projektuojamos to paties laminato faktūros lamelės. Mediniai paviršiai suteikia pastatui ir jo aplinkai jaukumo, praregimos skaidrios plokštumos atveria pastatą lankytojams. Toks architektūrinis išorės sprendimas dera esamoje aplinkoje, teigiama projektiniuose siūlymuose. 

jammi1

Būsimasis „Jammi” restoranėlis Žalgirio g. Projekto vizualizacija. 

Įvažiavimas ir išvažiavimas į sklypą yra projektuojami nuo naujai planuojamo pravažiavimo, jungiančio Žalgirio – Trimitų gatves. Kavinė yra projektuojama arčiau Žalgirio gatvės, o zona už jos pietinėje sklypo dalyje paliekama automobilių stovėjimo aikštelei. Projektuojamas pastatas yra greito maisto restoranas, todėl sklypas yra planuojamas taip, kad būtų laisvai praleidžiamas transporto srautas norintiems maisto išsivežimui. Įvažiavimas į sklypą yra pietinėje jo dalyje, kur projektuojama automobilių stovėjimo aikštelė su pravažiavimu iki maisto išdavimo langelio esančio šiaurinėje sklypo pusėje, o išvažiuojama per šiaurinės sklypo dalies vakarinę pusę. Pravažiuojama aikštelės dalis skirta ne tik patekimui prie maisto išdavimo, bet ir buitinėms reikmėms – produktų privežimui prie virtuvės zonos. Sklypo vakarinėje dalyje yra numatomos žaliosios salelės su naujai sodinamais medžiais (4 vnt.) ir kietąja danga žmonių praėjimui nuo stovėjimo aikštelės iki pagrindinio įėjimo į pastatą vakarinėje jo dalyje. 

Automobilių stovėjimo aikštelėje numatoma 5 stovėjimo vietos, viena jų pritaikyta žmonėms su negalia. Papildomos 6 laikinos stovėjimo vietos grįstos želdintomis ažūrinio betono trinkelėmis. Vertikalus pastato apželdinimas iš Žalgirio gatvės pusės (šiaurinė pastato dalis) neprojektuojamas. Papildomai numatomi augalų vazonai antro aukšto lauko terasoje.

Pirmame pastato aukšte šiaurinėje dalyje projektuojama kavinės salė (38 vietos) su priėjimu prie baro/užsakymų zonos. Didžiąją dalį kavinės salės juosia vitrinos su vaizdu į Žalgirio – Kalvarijų ir Trimitų gatves. Šiaurinėje ir vakarinėje pastato dalyse išdėstoma virtuvės zona su šaldytuvais maisto produktams, virtuvės įranga, bei personalo patalpomis su san. mazgu ir techninėmis zonomis. Lankytojų san. mazgas numatomas pastato centrinėje dalyje, šalia laiptų į antrą aukštą ir yra pritaikytas neįgaliųjų reikmėms. Pietinėje pastato dalyje projektuojami laiptai į antrą aukštą. Antrame aukšte yra lankytojų zona su staliukais (24 vietų) ir inžinerinės įrangos patalpa. Dalis antro aukšto skirta lauko terasai. Išorinis pastato kevalas turi stačių kampų išraišką, tačiau vidiniams stikliniams tiek pirmo, tiek antro aukšto „inkliuzams“ būdingos aptakios formos, ovalūs kampai, suteikiantys statiniui išskirtinumo bendrame aplinkinių kvartalų statinių kontekste. Fasadų apdailai numatomas dvispalvis rudos ir tamsiai pilkos koloritas, bei aplinkos poveikiams atsparios medžiagos: betonas, tinkas, akmens masės ir apdailinio laminato plokštės bei stiklas.