Kaip Vilniaus policija apsiskaičiavo

Praėjusį šeštadienį Žvėryne, šalia Rusijos ambasados surengta protesto akcija, skirta palaikyti sulaikytam rusų opozicionieriui Aleksejui Navalnui (jo komandos sukurtas filmas apie V. Putino rūmus šiandien jau peržiūrėtas daugiau nei 90 milijonų kartų), išskyrus pora nesusipratimų (vieną jų užfiksavome – galite pasižūrėti ČIA) praėjo gana ramiai. 

Nei dalyvių gausa, nei emocijomis ši protesto akcija nė iš tolo neprilygo birželį surengtoms „Black Lives Matter” eitynėms, kuriose buvo ir pasistumdymų (vieną jų užfiksavome, galite prisiminti ČIA). 

mitingas

A.Navalno palaikymo akcija Žvėryne. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ir vis tik žmonių į B.Nemcovo skverą susirinko gerokai daugiau nei penkiolika – apie tokį konkretų dalyvių skaičių pranešama Vilniaus policijos tinklapyje skelbiamoje įvykių suvestinėje

istrauka

Sostinės policijos tinklapio informacija.

Ar dalyvių skaičius - tik smulki ir nereikšminga detalė? Vargu, ypač kalbant apie panašias akcijas.Tarkime, toje pačioje Rusijoje vykstant įvarioms akcijoms ir eitynėms, visada akcentuojamas joje dalyvavusių žmonių skaičius.

 

Ir paprastai skaičiai, pateikiami teisėtvarkos pareigūnų ir renginį stebinčių žiniasklaidos atstovų smarkiai skiriasi. Lieka užduoti retorinį klausimą – negi panaši praktika taikoma ir Lietuvoje? Štai protesto akcijos pradžioje padarytoje mūsų nuotraukoje galima nesunkiai suskaičiuoti bent tris kartus didesnį žmonių būrį, nei skelbiama sostinės policijos suvestinėje. Akcijai įsibėgėjus žmonių galėjo būti ir apie šimtą.