A.Navalno palaikymo akcija Vilniuje: be incidentų neapsieita

Nors paprastai į politinius kontekstus lendame labai retai, tačiau išgirdę, jog sausio 23-iąją prie Rusijos ambasados rengiama akcija Aleksejui Navalnui (garsaus opozicionieriaus ir kovotojo prieš korupciją naujasis videofilmas apie V. Putino rūmus jau buvo peržiūrėtas daugiau nei 72 milijonus kartų) palaikyti, atbildėjome pasižvalgyti, kas gi vyksta prie Latvių gatvės tvenkinių ir šalai jų įsikūrusių Rusijos ambasados rūmų. 

Žmonių, rankose laikančius įvairaus dydžio lapus ir lenteles, išreiškiančiais palaikymą A.Navalnui ir smerkiantiems V.Putiną, susirinko nedaug – per patį piką B.Nemcovo skvere jų buvo apie pora šimtų žmonių. Kaip gi neprisiminsi, jog birželį vykusios „Black Lives Matter”.

3 A. Navalno palaikymo akcijos akimirka. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tarp susirinkusių buvo galima išvysti ne tik piketo iniciatorių V.Baką, bet ir Seimo narį Lauryną Kasčiūną, efektingai ištraukusiam iš čia atsiradusio žmogelio nepripažintos Donecko respublikos vėliavą ir nusviedusiam į tvenkinį. Laurynas Kasčiūnas netrukus buvo apsuptas televizijos kamerų ir dalino komentarus į dešinę ir kairę. 

Pikete buvo galima išvysti ir Skirmantą Malinauską, garsiausią pastarųjų mėnesių jutūberį, kuriam įsijausti į piketo atmosferą matyt kiek trukdė jo kanalo žūrovai – vis prieidavę ir užmegzdavę pokalbį su, kaip kaip pastebi kai kurie komentatoriai, „Lietuvos Navalnu”. 

 

Nemenkai pagarsėjusi Nendrė Černiauskienė šį kartą zujo ratus ir telefono pagalba vedė tiesioginę transliaciją. Tarp nemenko būrelio fotoaparatais ir kameromis ginkluotų piketo dalyvių buvo galima išvysti ir sostinės muzikinio pogrindžio scenoje nemenkai garsų Joną Zarazzą, kuris sakė, kad tai bus pirmasis jo nemuzikinis videoįrašas.

5 A. Navalno palaikymo akcijos akimirka. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Artėjant protesto akcijos pabaigai (jai buvo skirta valanda), žmonės emė skirstytis. Ir kaip tik tuo metu prie tvenkinio kranto kilo diskusija, kuri gana greitai ėmė kunkuliuoti – diskusijos moderatorius, neslepiantis simpatijų „didžiajam broliui” gana sėkmingai kaitino kraują („diskusijos” įrašą galite pasižiūrėti ČIA), tačiau kai jau atrodė, kad viskas gali peraugti į kitą lygį, policijos pareigūnai mandagiai pranešė, jog protesto akcijai skirtas laikas baigėsi ir tolimesnis būriavimasis bus įvertintas kaip karantino pažeidimas. Dalyviai su teisėtvarkos pareigūnais ginčytis nenorėjo ir išsiskirtė po sniegu nuklotą Žvėryną kas kur. 

Protesto akcijos fotoakimirkos. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

1

 2

4

 

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

19

20

21

23

24

25

26

27

28

29