„Vilnius OUTLET“: paaiškėjo, kada duris atvers prekybos Meka prie Vakarinio aplinkelio

Sostinėje statomam 62 tūkst. kvadratinių metrų ploto prekybos centrui „Vilnius OUTLET“ bankas „Luminor“ ir Šiaulių bankas skolina 44 mln. eurų. Sindikuotos paskolos sutartį bankai pasirašė su projektą įgyvendinančia įmone „Trečioji kregždė“. Bankai skolina lygiomis dalimis – po 22 mln. eurų. Bendra projekto vertė siekia apie 78 mln. eurų. 

Planuojama, kad milžiniškame centre įsikurs daugiau nei 150 „outlet“ tipo parduotuvių, 30 restoranų ir kavinių, kino teatras, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Outlet1

„Vilnius OUTLET“. Projekto vizualizacija.

„Tai vienas ambicingiausių pastarojo meto projektų, turėsiantis įtakos ne tik pirkėjų srautų pasiskirstymui, bet ir aplinkinių miesto rajonų augimo dinamikai. Suprasti, įvertinti ir tapti tokio projekto partneriu kiekvienam bankui yra ir garbė, ir nemažas iššūkis - ypač šiandien siaučiančios pandemijos aplinkoje. Tikime projekto sėkme, nes bendradarbiaujame su savo srities profesionalais, turinčiais didelę patirtį šiame versle, puikiai jaučiančiais rinkos pulsą bei reaguojančiais į  besikeičiančius vartotojų įpročius“, - pranešime žiniasklaidai cituojamas „Luminor“ verslo bankininkystės vadovas Jonas Urbonas. 

outlet2

„Vilnius OUTLET“. Projekto vizualizacija.

„Džiaugiamės, kad tokiu neapibrėžtu laiku galime prisidėti prie  visam Vilniui išskirtinio tipo prekybos centro finansavimo. Toks didelio masto projektas, tikime, bus atradimas ne tik vilniečiams, bet ir svečiams,“ - sakė Kęstutis Grinius, Šiaulių banko Vilniaus regiono verslo klientų direktorius. 

Outlet3

„Vilnius OUTLET“. Projekto vizualizacija.

„Ramios architektūros, patogioje vietoje įsikūręs prekybos centras turėtų išlyginti prekių ir paslaugų prieinamumo disbalansą vakarinėje Vilniaus dalyje ir tapti nauju veiklos ir poilsio centru miesto gyventojams ir svečiams. Situacija, kurios scenarijų diktuoja pandemija, verčia nerimauti, tačiau bankai kvalifikuotai įvertino ne tik projekto kokybę, bet ir jo perspektyvas gyvenimui grįžus į įprastą ritmą. Tai solidi investicija ir gera žinia ne tik mums, bet ir visam verslui – kreditavimo čiaupų niekas neužsuko“, - sakė bendrovės „Ogmios centras“ generalinis direktorius Sigitas Stasevičius. Šio sandorio teisės patarėjai – advokatų kontora „TGS Baltic“. 

„Vilnius OUTLET“ kuriasi šalia Vakarinio miesto aplinkkelio.  Prekybos centre bus įrengta daugiau nei 2000 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, kurios dalis bus skirta „Statyk ir važiuok“ sistemai – aplinkinių miesto rajonų ir aplinkkeliu atvažiavę žmonės galės palikti automobilius aikštelėje ir į miesto centrą vykti  viešuoju transportu.  

Outlet4

„Vilnius OUTLET“. Projekto vizualizacija.

Naujo prekybos centro statybos vyksta tiksliai pagal sudarytą grafiką, išnuomota jau daugiau nei 80 proc. viso ploto, o nuo vasario mėnesio nuomininkai jau pradės įsirengti savo parduotuves, restoranus bei pramogų erdves. Prekybos centro atidarymas įvyks 2021 metų trečiąjį ketvirtį.

50 proc. akcijų projektą įgyvendinančios UAB „Trečioji kregždė“ priklauso AB „Ogmios centras“ kartu su UAB „3K investicija“, o 49,5 proc. akcijų lygiomis dalimis valdo „MG Baltic Investment“  ir verslininko Rolando Vingilio valdoma bendrovė „Extera Baltic“.