„Lidl” įžengė į Naująją Vilnią: buvo ir susierzinusių

Prekybos centras „Lidl” ketino visai kitokiomis aplinkybėmis įkelti koją į Naująją Vilnią, tačiau aplinkybės lėmė, kad pirmosios parduotuvės atidarymas šioje seniūnijoje sutapo su pačiu antrosios Covid-19 bangos įkarščiu, sugriežtintu karantinu ir apribotu pirkėjų srautu į prekybos centrus. 

Todėl Naujosios Vilnios pirkėjams šventinę gruodžio 10-ąją prie naujųjų prekybos maldos namų nuo pat ryto rikiavosi ne tik „Lidl” fanklubo nariai – atėję čia pėsčiomis ir ratuoti – bet ir nemažas rinktinių apsaugininkų būrelis. 

lidl1

„Lidl” atidarymas Naujoje Vilnioje. Foto: Julius Baliutavičius.

Jų prireikė ne tik transporto priemonėms reguliuoti – 1323.lt korespondentas tapo gana smarkaus kivirčo liudininku: pagyvenęs vyrukas net įraudęs kėlė triukšmą, kurį pabrėžtinai mandagiai bandė nuraminti apsaugininkai. Tiesa, tai buvo nelengva – vyrams besiaiškinant net kaukės nusmuko.

lid2

 „Lidl” atidarymas Naujoje Vilnioje. Foto: Julius Baliutavičius.

Tačiau toliau (bent jau mūsų vizito metu) viskas ėjosi kaip per sviestą – nebuvo pastebėta nei protestuotojų dėl čia kadaise stūksojusio ir nugriauto restoranėlio, nei kumštynių eilėse. Ko gero, liūdniausia gruodžio dešimtoji buvo visa šalia naujojo „Lidl” esančioms „Maxima” ir „Iki” pardutuvėms: pirkėjų srautas čia buvo akivaizdžiai nusekęs.

lidl3

 „Lidl” atidarymas Naujoje Vilnioje. Foto: Julius Baliutavičius.

O štai ką apie Naujosios Vilnios „Lidl” savo pranešimuose rašo pats prekybos centras. 

Plėtrą šalyje tęsiantis prekybos tinklas „Lidl“ atidarė parduotuvę Naujojoje Vilnioje, adresu Pramonės g. 17A. Naujoji parduotuvė kiekvieną dieną dirbs įprastu darbo laiku nuo 8 iki 22 valandos. Ši parduotuvė – jau septynioliktoji Vilniuje ir trečioji, kurią prekybos tinklas atidaro karantino metu. Atidarymo dieną „Lidl“ ypatingą dėmesį skyrė saugiam apsipirkimui bei sugriežtintų reikalavimų laikymuisi.

lidl4

„Lidl” atidarymas Naujoje Vilnioje. Foto: Julius Baliutavičius.

Atidarymo dieną pirkėjų srautų reguliavimui buvo pasitelkti papildomi apsaugos darbuotojai, papildomai dezinfekuojamos vežimėlių rankenos bei parduotuvės paviršiai, pirkėjai informuojami apie saugumo reikalavimų laikymąsi. Taip pat nemokamai dalinamos apsauginės veido kaukės. Dėl sugriežtintų reikalavimų uždaryta didžioji dalis automobilių stovėjimo aikštelės – ši dalis pažymėta atitvarais bei STOP juostomis.

lidl5

„Lidl” atidarymas Naujoje Vilnioje. Foto: Julius Baliutavičius.

Atidarydamas parduotuvę Naujojoje Vilnioje prekybos tinklas ženkliai prisidėjo prie rajono infrastruktūros gerinimo. „Lidl“ įrengė bei atnaujino aplinkinių gatvių pėsčiųjų takus, įrengė naujus gatvių apšvietimus, rekonstravo Pramonės g. lietaus vandens surinkimo sistemas. „Lidl“ taip pat įgyvendino sprendimus, gerinančius eismą greta parduotuvės ir aplinkinėse gatvėse – išplatinta Pramonės g. bei suformuotos keturios eismo juostos, atnaujintas šviesoforas, įrengiant saugų kairinį posūkį į Pramonės g., taip pat įrengta vaizdo stebėjimo sistema. 

 

„Lidl“ prisidėjo ir prie bendruomenės aplinkos gerinimo – įrengta nauja asfaltuota gatvė Skydo g. gyventojams, suformuotos įvažos į kiemus, įrengta lietaus vandens surinkimo sistema, takai ir gatvių apšvietimas.

Naujoji „Lidl“ parduotuvė įsikurė išskirtinėje vietoje – pačiame Naujosios Vilnios rajono centre, netoli stoties. Parduotuvė išsiskiria ir netradicine architektūra bei dizainu, o pats parduotuvės pastatas pritaikytas prie esamo sklypo formos ir išsiskiria įstrižu fasadu. Šalia naujosios parduotuvės taip pat įrengtas skveras su želdynais, suoliukais ir apšvietimu, maksimaliai išsaugoti bei įkomponuoti esami medžiai prie parduotuvės teritorijos.

lidl6

„Lidl” atidarymas Naujoje Vilnioje. Foto: Julius Baliutavičius.

Beje, netrukus „Lidl“, Kalnėnų, Gurių ir Aukštutnio Pavilnio gyventojų džiaugsmui ketina atidaryti dar vieną parduotuvę Naujosios Vilnios seniūnijoje – parduotuvės Juodajame kelyje įrengimo ir aplinkos infrastruktūros tvarkymo darbai artėja prie pabaigos.