Parkavimo pokyčiai: kur ir kada?

Dalyje sostinės gatvių keičiasi automobilių stovėjimo tvarka. Nuo gegužės 1 d. pagrindinių miesto paplūdimių prieigos – Balsio ežero, Valakampių pirmojo ir antrojo paplūdimio, Tapelių ir Balžio ežerų – tampa geltonąja rinkliavos zona. 

Parkavimo tvarkos pakeitimai įvedami ir dalyje Antakalnio bei Naujamiesčio, kurių gatvės nuo šiol pateks į žaliąją rinkliavos zoną. Šią savaitę vyksta ženklinimo, parkavimo aparatų įrengimo darbai, o vairuotojų prašoma atidumo ir stebėti kelio ženklus, kurie nurodys, kokiu laiku reikia mokėti už stovėjimą. 

„Nuolat stebime automobilių vietų užimtumą įvairiose miesto vietose, kad galėtume efektyviau reguliuoti srautus, spręsti chaotiško parkavimo problemas, skatinti alternatyvius keliavimo būdus. Toms teritorijoms, kuriose piko metu užimtumas viršija 85 proc., miesto Taryboje esame pasitvirtinę naująjį rinkliavos zonų ribų žemėlapį ir jį mieste palaipsniui įgyvendiname. Dėl daugelio gatvių, kur keičiame automobilių stovėjimo tvarką, esame gavę nemažai pačių gyventojų prašymų įvesti rinkliavos zonas – visuomet stengiamės į juos atsižvelgti", – pranešime žiniasklaidai cituojama benrovės „Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.  

M.Gusarovienė priduria, kad pradėjus rinkti vietinę rinkliavą, gyventojai, kiti vairuotojai greičiau ir sklandžiau randa, kur pastatyti automobilį – nesusidaro spūstys, eismo trikdymas ieškant vietos. Be to, miestiečiai dažniau apgalvoja ir alternatyvius keliavimo būdus – pavyzdžiui, viešuoju transportu, pėsčiomis ar jungiantis į bendrus ekipažus su kolegomis, šeimos nariais. Vilnius, kaip ir daugelis užsienio miestų, siekia mažinti asmeninio transporto naudojimą, gerinti gyvenamosios aplinkos kokybę ir taip įgyvendinti miesto darnaus judumo plano tikslus. 

Nuo balandžio 28 d. žaliąja rinkliavos zona tampa Antakalnio dalis ties įvažiavimu į Sapiegų parką ir prie Antakalnio g. 26A esanti aikštelė. Taip pat šios zonos mokamo stovėjimo kelio ženklai šią savaitę įrengiami Naugarduko g. dalyje tarp Kauno ir Iešmininkų g., Smolensko g., Vytenio g., Švitrigailos g. dalyse tarp Kauno g. ir Panerių g., Algirdo g. dalyje tarp Kauno g. ir Geležinkelio g., Kauno g., Panerių g. ir automobilių stovėjimo aikštelėje Vinco Kudirkos g. 22. Žaliosios zonos vietose nustatyta 0,3 eurų už valandą rinkliava, kuri renkama pirmadieniais – šeštadieniais nuo 8 iki 18 val.

Nuo gegužės 1 d. geltonąja rinkliavos zona tampa Balsio ežero (Žaliųjų ežerų g.), Valakampių pirmojo ir antrojo paplūdimio (Vaidilutės g.), Tapelių ir Balžio ežerų prieigos. Geltonosios zonos vietose nustatyta 0,6 eurų už valandą rinkliava, kuri renkama visomis savaitės dienomis nuo 8 iki 20 val., nuo gegužės 1 iki rugsėjo 30 d.

Vilniaus miesto Taryba yra patvirtinusi šias rinkliavos zonos sostinėje ribas. Jų ženklinimo, parkavimo aparatų įrengimo ir kiti reikalingi darbai vyksta palaipsniui.