Vilniaus: vasaros hitas - Žemaitijos istorinis-religinis kelias

Tie, kas šią vasarą paskirs atostogoms Lietuvoje ir kelionėms po ją, turi nepraleisti progos užsukti į Žemaitiją. Šiame regione turistų laukia ką tik „nutiestas“ Žemaitijos istorinis-religinis kelias. Keliaudami juo susipažinsite ne tik su visiems puikiai pažįstamais, bet ir mažiau žinomais, tačiau įspūdingais ir unikaliais sakraliniais kultūros ir gamtos objektais.

Žemaitijos istorinis-religinis kelias nusidriekęs per Telšių, Plungės ir Kretingos rajonus, jį sudaro 34 kultūros ir gamtos objektai, dar vadinami šventomis Žemaitijos paslaptimis: bažnyčios, koplyčios, šaltiniai, piliakalniai, medžiai, skaudžius istorinius įvykius menančios vietos.

 

„Su visais projekto objektais ir sudarytais maršrutais lankytojai iš anksto gali susipažinti internete arba į išmanųjį telefoną atsisiuntę nemokamą mobiliąją aplikaciją „Žemaitijos kelias“. Čia rasite ne tik visą lankytinų vietų sąrašą, bet ir kiekvienos jų aprašymus, įdomias susijusias istorijas ir nuotraukas, bet ir iš anksto paruoštus 6 teminius skirtingo ilgio maršrutus, papildytus audiogidais,“ – pranešime žiniasklaidai cituojama Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorė Jurgita Armalienė.

BerzoroSvStanislovobaznyciospastatukompleksas

Beržoro Šv.vyskupo Stanislovo bažnyčia. Foto: Žemaitijos turizmo informacijos centras.

Besidomintys istoriniais statiniais ir sakralinę reikšmę turinčiomis vietovėmis turėtų praeiti per Žemaičių Kalvariją vedančiu 7 km ilgio Kryžiaus keliu ir apžiūrėti 19 šio kelio koplyčių, arba užsukti į Tarvydų kaime stovėjusio dvaro vietoje XX a. pirmoje pusėje veikusios priverstinių darbų ir koncentracijos stovyklos vietą. Beje, Žemaitijoje stovi ir vienintelis Lietuvoje kubizmo stiliaus ir kubo formos sakralinis pastatas – Telšių šv. Mikalojaus cerkvė.

Gamtos mėgėjų šiame kelyje laukia didingi ir daug matę medžiai – Perkūno ąžuolas Plungės dvaro parke ir Raganos uosis Platelių dvaro parke. Užkopę ant Kartenos piliakalnio keliautojai galės grožėtis nuo čia atsiveriančiais įspūdingais Minijos slėnio ir Kartenos miestelio vaizdais.

Žemaitijos istoriniame-sakraliniame kelyje keliautojų laukia ir paslaptimi bei mistika alsuojantys objektai. Tai Mikytų alkakalnio šlaite stūksantis milžiniškas, daugiau kaip 1,5 milijardo metų senumo akmuo su jame įspausta paties velnio pėda, arba Kretingos rajone trykštantis Erškėtyno šaltinis, garsėjantis gydomosiomis ir regėjimą stiprinančiomis galiomis.

BerzoroSvStanislovobaznyciospastatukompleksas

 Beržoro Šv.vyskupo Stanislovo bažnyčia. Foto: Žemaitijos turizmo informacijos centras.

Dimirtavo Priveriamjdarbstovykla

Dimitravo priverčiamojo darbo stovyklos mūrai.  Foto: Žemaitijos turizmo informacijos centras.

Dimitravo Priveriamjdarbstovykla

Dimitravo priverčiamojo darbo stovyklos mūrai.  Foto: Žemaitijos turizmo informacijos centras.

Erktynoaltinisirkoplyia

Erškėtyno šaltinis ir koplyčia. Foto: Žemaitijos turizmo informacijos centras.

KartenospiliakalnioistorinisarcheologiniskompleksasKartenos piliakalnis ir apylinkės. Foto: Žemaitijos turizmo informacijos centras.

Rainiudynivietosirkoplyioskompleksas

Koplyčia Rainių žudynių vietoje. Foto: Žemaitijos turizmo informacijos centras.