Susipažinkite: „Šarvas” Liepkalnio gatvės

Jei teko važiuoti Liepkalnio gatve Šalčininkų link, jau gerokai nutolus nuo mega rekonstrukcijai ruošiamos Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos, turbūt šis objektas nepraslydo pro akis. 

Žvilgtelėjus į dešinę, atsiveria vaizdelis į Vilniaus oro uosto teritoriją – iškilusi tvora netrukdo pasigrožėti čia stovinčiu lėktuvu, iš pirmo žvilgsnio primenantį nurašytą, gyvenimo vėtytą ir mėtytą įdomios konstrukcijos padangių veteraną. 

Dar įdomesni dalykai laukia grįžus namo, prisėdus prie kompiuterio ir pagalbon pasitelkus „Google” vaizdų paiešką – paieška nurodo, kad ta galimai susiję su šturmo lėktuvu „McDonnell Douglas AV-8B Harrier II“ . Kąąąą? Amerikiečių kovinis lėktuvas dalyvavęs karo veiksmuose Afganistane ir Libijoje, o taip pat skraidinęs Arnoldą Schwarzeneggerį filme „True Lies”, prieglobstį raso Vilnaus oro uoste? Ne, negali būti, juo labiau, kad ir iš pirmo žvilgsnio matyti, kad lėktuvai nepanašūs.

lektuvas

 „Šarvas” Vilniaus oro uosto teritorijoje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Šį nedidelį detektyvą išpainioti padėjo Lietuvos oro uosto spaudos tarnyba. Pasirodo, šis objektas viso labo tėra lėktuvo muliažas, kuris naudojams išskirtinai tik oro uosto ugniagesių mokymuose. O toks „įvaizdis” susiformavo todėl, kad ugniagesiams tenka gesinti tikrą ugnį, siaubiančią kantriojo muliažo korpusą. Greičiausiai dėl savo atsparumo jis ir pelnė pravardę „Šarvas”.