Vilniaus: tylus vakaras Grabijoluose

Grabijolų (Elektrėnų sav.) kultas vėl atgijo pernai, kuomet DELFI rinkimuose jis buvo išrinktas gražiausiu Lietuvos kaimu. Kaip gi nenuvykus į jį? 

Laiko turėjome nedaug – laikrodžio rodyklė artėjo prie devintos valandos vakaro, automobilis lėtai riedėjo žvykeliu. Bet kaip nesustoti prie kanapių lauko, išsidriekusio palei Neries slėnio kalvas? Tik nepagalvokite nieko blogo, tai yra ne tos kanapės, apie kurias galbūt pagalvokite. Šiaip ar taip – nebloga įžanga prieš trumpą pasižvalgymą Grabijolų kaime. 

19

Išvysi kanapių lauką, suprask, Grabijolai jau arti. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kaimo pradžioje – automobilių stovėjimo aikštelė, o šalia jos, kiek pasislėpusios – kaimo kapinaitės. Iš Grabijolų kaimo prasideda nenuglaistytas pažintinis takas, tad pasivaikščiojimų mėgėjų čia laukia smagus susipažinimas su apylinkėmis ir jų istorijomis. Na, o mes, pėsčioms, žvilgčiodami į kairę ir dešinę, einame rėžinio kaimo gatvele Neries link. 

Negali nieko prikišti – kiek daugiau nei dvidešimties trobų kaimelis tvarkingas, paskendęs žalumoje, langinių, mažosios medinė architektūros ir romantikos mėgėjai ras į ką pasižvalgyti. Tyla ir ramybė, matyt likę keli vietos gyventojai bei čia sodybas įsigiję miestiečiai tokiu laiku jau kloja patalus, nors lauke dar pakankamai šviesu. Tuščia ir prie Neries, tyliai nešančios savo vandenis šiltą vasaros vakarą.

Grabijolai. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

20

21

22