Kaimas mieste: vieta, kurios negali ištempti vaikų

Spaudė daugiau nei dvidešimties laipsnių šaltis ir Pūčkoriai atrodė lyg mažoji Šveicarija – kiemai užversti sniegu, Vilnelė srauniai braunasi pro apledėjusius palinkusius medžius, didingos Pūčkorių atodangos viršuje - sustingusios pušys, patrankų liejykla tik ir tyko įtraukti į sniego spąstus, o Gitano Nausėdos namelyje – tyla ir ramybė. 

Štai tokiame kontekste ir išvydau pirmą kartą Pūčkorių lauko darželį, įsikūrusi kitoje Vilnelės pusėje. Atsimenu: perėjau, pasižvalgiau, mintyse pagalvojau – vaikams čia turėtų patikti, kaip matyt patinka ir žaliosios Valdorfo mokyklos. 

O štai prieš kelias savates į šį lauko darželį jau atbildėjau su visa nekantraujančia šeimyna – pasirodo, čia savaitgaliais galima ir šeimos šventes pažymėti. Ir tai buvo tikrai neblogas sprendimas – karštą birželio šeštadienį susiruošti lyg ir į kaimelį mieste: Vilnelė ir smėlėtas vieškelis link jos, pieva, rąstinis namukas su terasa, leidžiančia pasislėpti nuo saulės, šašlykinė, smėlio dėžė, karstynės. Tik būk ir dūk. O kol mažieji dūksta (tiksliau – mirksta Vilnelėje, ir čia yra net dvi maudyklos keliolikos metrų atstumu), suaugusieji gali pasidairyti po Pūčkorių apylinkes, kurios vasarą atrodo, žinoma, visiškai kitaip nei žiemą. 

3

Prie pat Luako darželio - Vilnelė. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Smagu, kad Vilniuje gali rasti tokių vietų, kur gali užsimiršęs pagalvoti, kad didmiestis liko už keliasdešimties kilometrų ir tik žemėjantys, tūpti besiruošiantys lėktuvai (dar viena atrakcija) primena, jog iš tiesų esi visai netoli šurmuliuojančio centro. 

Apie tai, kaip švenčiama lauko darželyje galima pasiskaityti ČIA

Lauko darželis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

1

2

4

5

6

7

8

9

10

11