Rokenrolo šventovė šalia „Marijos radijo"

Šv.Teresės bažnyčia, „Marijos radijas” ir ...rokenrolo rūsys, arba dar kitaip – muzikos įrašų ir atributikos parduotuvė „Muzikumas” - štai tokia ji, Aušros Vartų gatvelė. 

Septintus metus gyvuojantį „Muzikumą” galima pavadinti unikaliu Senamiesčio tašku, mat čia muzikos gurmanai (labiau – roko muzikos mylėtojai) renkasi ne vien tam, kad išsirinktų vinilinę plokštelę, kompaktinį diską, puodelį ar marškinėlius su mėgstamų grupių pavadinimais. Krautuvėlės šeimininkas Darius Malaškevičius stengiasi sukurti tokią erdvę, kur patogiai ir jaukiai jaustųsi ne tik jau prisiekę vinilo veteranai, bet ir į muzikos kolekcionavimą dar tik žengiantis jaunimėlis. 

3

Vinilistai supras...Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kuomet užsukau į šį rūsį, žodis po žodžio taip įsikalbėjom su Dariumi, šlovingais „Muzikos Bombos” klestėjimo laikais dirbusiam šios įmonės parduotuvėlėjė “Žinijos” draugijoje Vilniaus gatvėje, jog tik laimingo atsitiktinumo dėka suvokiau, kad pusvalandis ištirpo tarsi ledo gabaliukas karštoje arbatoje ir jau metas paknopstomis bėgti susirinkti vaikus. 

4

Kaip gi be šventos ikonos? Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ech, tie pokalbiai apie muzikos industriją, jaunus laikus, rokenrolo kančios ir šlovės kelią...Tačiau „Muzikumas” pasižymi ne tik svetingu šeimininku bei gausia pasiūla. Čia ir vėl galima susidurti su tokiu primirštu reiškiniu, kaip labiausiai perkamos muzikos topai. Ir ką gi, sausį, jau kelintą mėnesį iš eilės labiausiai graibstomu albumu vėl tapo „Garbanoto” „Paskutinė saulė”, antroje vietoje - „Fume” „Luminance”, o trečiąją-penktąją pasidalino „Saulės Laikrodis” su „Lauke ir viduj”, „Disturbed” „Sickness” bei pašėlusių sostinės mergiočių trio „ShiShi” debiutinis darbas „Nax80”. Štai taip – keturi iš penkių perkamiausių albumų „Muzikume” priklauso tautiečiams. Įdomu, koks bus besibaigiančio vasario topas – reikės būtinai dirstelėti į krautuvėlės feisbuką. Beje, galima tik pagirti krutuvėlės veiklą socialiniuose tinkluose: čia galima ne tik pasižvalgyti į naujienas (ir nebūtinai jas), virtualiai susipažinti su rokenrolo rūsio lankytojais, bet ir pasiskaityti šmaikščių eilių.

1

2

5

7

8

9

10

"Muzikumo" šventovė ir jos šeimininkas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Užkūrei smulkų verslą Vilniuje, o apyvarta nedžiugina? Parašyk mums redakcija@1323.lt, padėsime!