Eime pietauti: džiuginantys „Rojaus obuoliai”

2022 metų kovo 1 dieną užeiga „Bistrolita” padėjo tašką savo net 29 metus trukusioje istorijoje – taip tyliai nusileido vienos iš klasikinių sostinės viešojo maitinimo įmonių uždanga. Lukiškių ir Mečetės gatvės sankirtoje įsikūrusią užeigą bene labiausiai mylėjo policijos pareigūnai – per patį dienos pietų įkarštį čia buvo galima išvysti sustojusį ne vieną ir ne kelis policijos ekipažus.

Tačiau „Bistrolita” jau tapo istorija, o štai „Rojaus obuoliai”, kiek daugiau nei prieš metus įsikūrę šioje vietoje, rodos, ganėtina sėkmingai savo veiklą, orientuotą į sostinės darželinukų ir moksleivių maitinimą, papildė dienos pietų (ir net pusryčių) restoranėliu.

r8

„Rojaus obuoliai”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

„Rojaus obuolių” lokacija konkurencine prasme nepavydėtina (o galbūt priešingai), mat visai šalia pat, tik kitoje gatvės pusėje yra įsikūrusi bevardė mūsų jau aprašyta valgyklėlė, pradėjusių metų dienos pietų reitinge užėmusi septintąją vietą.

Dar už keliolikos metrų – legendiniai „Alaus namai”, kur neretai atėjęs dienos pietų patenki į nemenko ilgio greitai vinguriuojančią eilę. Tačiau panašu, kad visos trys šio „Bermudų trikampio” maitintojos sėkmingai vysto savo veiklą – vienos turėdamos ištikimą pietautojų fanbazę, kitos keisdamosios lankytojais.

r6

„Rojaus obuoliai”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

„Rojaus obuoliuose” esamę pietavę ne kartą ir ne du – nė vienas kartas nepaliko prasto įspūdžio. Interjeras, žinoma, kuklokas, ne toks spalvingas kaip minėtose kaimyninėse užeigose, tačiau ir čia į meną nespjaunama – kabo keli paveikslai, kad nuo Kijevo kotleto „pavargęs” pietautojas galėtų vienai kitai minutei savo akimis nuklysti į kultūrinį lauką.

Valgiaraštis gana įvairialypis ir turtingas, patiko, kad kad kaip garnyras čia siūlomas ne tik klasika – bulvės, ryžiai bei grikiai, bet ir įvairios kruopos: kuskusas arba bulguras. Dar vienas privalumas – pats gali prisikrauti į savo lėkštę pageidaujamų daržovių ar daržovių salotų, nemokamai įsipilti stiklinaitę vandens su citrina, ir prisėsti prie staliuko.

r2

„Rojaus obuoliai”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Paskutinį savo viešnagės kartą pasirinkau kiaulienos karbonadą, šį kartą pasirinkau ryžius, savo nuožiūra susimiksavau daržoves (svogūnai, morkų salotos, šviežių daržovių salotos), įsipyliau vandenuko – visa tai atsiėjo 5,4 eur., buvo skanu, lėkštėje neliko nė trupinėlio.

Kaina ir skonis iš tiesų negalėjo nenudžiuginti lyginant kad ir su pakankamai netoli „Rojaus obuolių” esančia vieno garsaus prekės ženklo degaline, kur dešrainis su kava iš kišenės ištraukia ilgesnį pinigą, jau nelyginant maisto kokybės. Dar ne dienos pietų rojus, bet kryptis – teisinga. 

Eime pietauti - 2023/2024 m. reitingas

  1. „Ministerija“ (Lukiškių g., Naujamiestis)
  2. „Rojaus obuoliai” (Lukiškių g. Naujamiestis)
  3. „Simonos virtuvė” (Švitrigailos g., Naujamiestis)
  4. „Cheng Long" (Algirdo g., Naujamiestis)

Praėjusio sezono reitngą galite rasti ČIA.

Šis autorinis reportažas gimė mūsų prenumeratorių dėka. Jei tekstas pasirodė įdomus ir naudingas, prisijunkite prie mūsų prenumeratorių-rėmėjų Contribee platformoje. Jūsų 1 euras per mėnesį (ar keli) leis kurti daugiau autorinio turinio apie mūsų miestą. 

„Rojaus obuoliai”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

r3

r4 

r5

r7