Eime pietauti: zrazas tarp Monishos paveikslų

Ilgus metus valgyklėlė, įsikūrusi Finansų ministerijos pašonėje, buvo tarsi nepastebima.

Ir ta judri Lukiškių gatvė, ir pastato niūrumas, ir Lukiškių kalėjimo kaimynystė – visa tai ilgus metus vertė sparčiai pražingsniuoti pro šią vietą, kol vieną dar nesniegingo lapkričio dieną akys užkliuvo už jaukiai žybsinčio užrašo „Ministerija” ir labai jau mielai atrodančios lentos, skelbiančios, kad dienos pietūs čia prasideda nuo 5,2 eur.

Tie minimi 5,2 eur pasirodė esąs šioks toks triukas, tačiau iš esmės galima tik jam dėkoti, kad privertė susidomėti, pakilti laipteliais ir praverti prieš kelis mėnesius atsidariusios „Ministerijos” duris. O čia manęs laukė tam tikras atradimas: jauki, šilta savitarnos valgyklėlė, adaptuota A lygio valdininkams.

min7

„Ministerija” kaipmagnetas traukia valdininkus. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tiesą sakant, naivu tikėtis, kad į ministerijų kvartalą užklystų amžinai pavargusio proletariato atstovai – su tokiais kadaise tekdavo susitikti senais laikais Spaudos rūmų spaustuvės valgykloje, kur šaltoje salytėje prieglobstį rasdavo ir pūslėtų rankų darbininkas, ir į šermenis besirenkantys velionio artimieji.

 

O vos už keliasdešimties metrų esančioje redakcijų inteligentams skirtoje kavinėje, ant aptriušusių minkštasuolių prisėdę kūrybininkai dorodavo kur kas prašmatnesnį karbonadą, kartas truktelėdami kai ko stipresnio ir iš taurelės. Tačiau gal nebegrimzkime į prisiminimus iš XX amžiaus pabaigos ir pasižiūrėkime, ką pavyko užfiksuoti per dienos pietus „Ministerijoje”.

Tą dieną valgiaraštis tiesiog dvelkte dvelkė tautine virtuve ir net suabejojau, ar nepasukti atgal pro duris – nelabai kas lipo prie skrandžio. Ir vis tik korta krito ant kiaulienos zrazo ir

Tęsinys -  mūsų Contribee platformoje. Tapkite prenumeratoriais ir palaikykite Vilniaus naršymo iniciatyvą! 

Dienos pietų 2022/2023 m. sezono reitingą rasite ČIA