Naujas ukrainiečių restoranas „KYIV“ kviečia į gastronominę kelionę

Vilniaus gastronominį žemėlapį papildė „KYIV“ – modernios ukrainietiškos virtuvės restoranas, įsikūręs pačioje sostinės širdyje, Gedimino pr. 50. Rudeniškai spalvotą ketvirtadienio vakarą į šventinę „KYIV“ įkurtuvių vakarienę rinkosi garbingi svečiai, tarp kurių ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Restoranas „KYIV“ – ukrainiečių namai, į Vilnių atnešę turtingą Ukrainos gastronominį paveldą. Kiekvienas patiekalas – ilgaamžės ukrainietiškos tradicijos, pateiktos su žiupsneliu modernumo. Visus savo draugus lietuvius kviečiu atvykti į „KYIV“ ir patiems patirti ukrainietišką svetingumą. Tikiu, kad kiekvienas „KYIV“ lankytojas atras savo mėgstamiausią patiekalą, kurio, po mūsų bendros pergalės, galės paragauti ir Ukrainoje“, – į „KYIV“ šventinę vakarienę susirinkusius svečius sveikino ambasadorius P. Bešta.

kyiv1

Gedimino prospekte duris atvėrė ukrainiečių restoranas „KYIV“. Foto: organizatorių archyvas.

Restoranas „KYIV“ savo lankytojus kviečia leistis į gastronominę kelionę po 27 Ukrainos regionus. „Ukrainos gastronominis paveldas yra kur kas spalvingesnis nei tik barščiai ar Kyjivo kotletas. Pavyzdžiui, turbūt daugelis nėra ragavęs banušo – kukurūzų košės, kilusios iš Karpatų regiono. O kur dar tokie gardumynai kaip tradiciniai Lvivo šonkauliai, džiovintų žirnių sriuba, įvairiausi virtinukai, varškėtukai. Tikiu, kad „KYIV“ kiekvienas atras savo autentišką Ukrainos skonį ir artimiau susipažins su mūsų šalies kultūra“ – pranešime žiniasklaidai cituojama restorano „KYIV“ direktorė Viktorija Baibarza.

Šventinės vakarienės metu pristatyta „KYIV“ įsikūrimo Vilniuje istorija – įspūdinga. Anksčiau restoranų veikla savininkai užsiėmė Ukrainos sostinėje Kyjive. Deja, bet prasidėjus karui veiklą teko nutraukti. Tiesa, ne ilgam.  

KYIV3

Gedimino prospekte duris atvėrė ukrainiečių restoranas „KYIV“. Foto: organizatorių archyvas.

„Niekada nežinai, ką padovanos gyvenimas. Netikėta atsitiktinė pažintis su Lietuvoje ukrainiečiams padedančiais savanoriais padovanojo galimybę „KYIV“ perkelti iš vienos sostinės į kitą. Supratome, kad nuo karo Ukrainoje į Lietuvą pabėgusiems žmonėms itin trūksta vietos, kuri primintų gimtuosius namus. O kas gali tai geriau padaryti nei autentiški, mamos ar močiutės patiekalus primenantys gardumynai? Taip ir nusprendėme – „KYIV“ perkelsime į Vilnių“, – pasakoja V. Baibarza.

Restorano direktorė pabrėžia, kad „KYIV“ yra ne tik verslas, bet ir gilią socialinę prasmę turintis projektas. „Šiuo metu restorano virtuvės komandą sudaro vien iš Ukrainos kilę, tikrąsias šalies tradicijas patys nuo vaikystės pažįstantys maisto mylėtojai. Siekiame, kad nuo karo Lietuvoje prieglobstį radusiems ukrainiečiams integracija į naują šalį, jos kultūrą būtų sėkminga. Maža restorano bendruomenė – artimųjų ratas, kuriame ne tik kuriame ukrainietiškos virtuvės šedevrus „KYIV“ lankytojams, bet ir dalijamės kasdieniais džiaugsmais ir vargais. Visai kaip namie“,  – teigia V. Baibarza.

KYIV4

Gedimino prospekte duris atvėrė ukrainiečių restoranas „KYIV“. Foto: organizatorių archyvas.

Nauju restoranu Vilniuje džiaugiasi ir Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, teigianti, kad sostinės gyventojams bei lankytojams „KYIV“ – išskirtinė galimybė visais pojūčiais patirti ukrainietiškos virtuvės skonius ir svetingumą.

„Prieš keletą metų kartu su gurmanų gildijos maisto entuziastais lankėmės įvairiuose restoranuose Kyjive. Apsilankiusi Vilniuje įsikūrusiame „KYIV“, tarsi vėl sugrįžau į Ukrainos sostinę. Visos detalės – nuo interjero subtilybių iki autentiškų patiekalų skonių, primena malonią atmosferą Kyjive. Džiaugiuosi, kad Lietuvos sostinėje nuo šiol turėsime tokią unikalią vietą, kurioje galėsime pajausti Ukrainos kultūrą“, – sako E. Šiškauskienė.

„Ukrainos gastronominės virtuvės šedevrus pakeliame į dar aukštesnį lygį pasitelkdami modernias kulinarines priemones. Jei anksčiau tokie patiekalai kaip, pavyzdžiui, ukrainietiški balandėliai „holubtsi“, močiučių buvo ruošiami paprastoje krosnyje, šiandien juos gaminame modernioje virtuvėje, žinoma, taip pat pasirūpiname ir estetiškai patraukliu bei apetitą žadinančiu pateikimu“,  – sako V. Baibarza.

Restorano „KYIV“ įkūrėjai į svečius kviečia visus – tiek šeimas su mažais vaikais, tiek tarp darbų valandėlei atsikvėpti leidžiančių pietų ieškančius verslininkus.

„Jaukiai ir, svarbiausia, skaniai laiką čia praleis kiekvienas. Tikime, kad besimėgaujant autentiškais ukrainietiškais patiekalais, gims daugybė nuoširdžių ir įkvepiančių pokalbių, pažinčių“, – teigia V. Baibarza.