„Azerai” susprogdino dar vieną bombą

Maždaug tuo pačiu metu, kuomet Vilnių išmargino vadinamoji „Balžeko kampanija“, Stoties rajone tyliai ir ramiai vyko įdomūs dalykai: praėjus kiek daugiau nei metams po antrojo „Azerų” taško atidarymo Stoties rajone, Kauno gatvėje, čia įvyko permainos: į pagarsėjusį ir žaibiškai išpopuliarėjusį tašką nebeprisibelsi, tik pabučiuosi grotas.

azerai 1

„Azerai” iš Kauno gatvės perikėlė keliais šimtais metrais toliau. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tačiau Stoties rajono hipsteriams ašaros braukti anksti - „Azerai” su šiuo rajonu neatsisveikino, tik perkėlė savo tašką keliais šimtais metrais toliau, į nuošalesnę Punsko gatvę.

Greitojo maisto skandalistai įsikūrė gana egzotiškoje vietoje – šaudyklos kiemelyje, prie pat baigiamo statyti naujojo Šv. Stepono gatvės gyvenamojo kvartalo, kuris, tikimąsi, smarkiai pakeis Stoties rajono gyvenimą ir tuo pačiu taps pirmąja rimta šių apylinkių didelių permainų kregžde.

Panašu, kad permainos pričiupo ir „Azerus” - per visą savo istoriją stipriai flirtavę su Kaukazo užkandinių interjero ir šansono estetika, naujajame taške viską persmelkė chuliganiška gatvės meno ir necenzūrinės leksikos dvasia, tad dori tikintieji, nusprendę pasimėgauti gatvės maistu, turėtų susimąstyti, ar jiems čia reikėtų užsukti. O jei jau nusprendė teigiamai, turi pasiruošti tam tikram šokui, nors šiais laikais vargu ar jau kas gali šokiruoti.

„Azerai” ir jų filialas „U gruzina” sąmoningai stengėsi apsieiti be iškabų, duodami pasireikšti lankytojų orientaciniams sugebėjimams, tačiau šį kartą kelią į kiemelį iš tolo nurodo gigantiškas piešinys. Ir nors nauja vieta veikia vos savaitę, lankytojų čia netrūksta.

azerai2

Naujasis „Azerų” taškas pasipuošė ryškiu užrašu. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Netrūksta ir savotiškų akcentų. Štai kad ir „Azerų“ pamėgta detalė – autobusas. Stovi jis ir čia, Punsko gatvės kieme. Galima kirsti lažybų, kad netrukus šis autobusas taps vienu labiausiai aptarinėjamu šių metų Vilniaus objektu– jei tik atidžiau patyrinėsite piešinį, suprasite, kad tokio radikalumo senokai nebuvo sostinės gatvėse.

 

„Kuluaruose“ kalbama, kad šio piešinio autorių galima rasti Instagrame, ir, žinoma, šio piešinio perteikiama žinutė yra kur kas aiškesnė, paprastesnė ir suprantamesnė nei  Tęsinys -  mūsų Contribee platformoje. Tapkite prenumeratoriais ir palaikykite Vilniaus naršymo iniciatyvą!