Rotušė: kas pakeis „Žuvinę”?

Sostinės Rotušėje vėl duris atvers restoranas, pakeisiantis čia ilgus metus veikusią, tačiau pandemijos išbandymų neatlaikiusią „Žuvinę“. Tiesa, tiksli data neaiški, tačiau tikimasi, kad galų gale šias patalpas pavyks išnuomoti ir jau šiemet vilniečiai ir miesto svečiai galės džiaugtis skrandžio malonumais sostinės širdyje.

Atsižvelgdama į verslo poreikius, Vilniaus Taryba atnaujino ir pagerino Rotušės patalpų nuomos konkurso sąlygas: vietoje anksčiau numatyto maksimalaus nuomos laikotarpio 5 metams, 258 kv. m patalpas pačiame Vilniaus senamiesčio centre (Didžioji g. 31) numatyta išnuomoti maitinimo įstaigos įrengimui 10 metų viešo konkurso būdu, rašoma savivaldybės tinklapyje.

rotuse

Tikimasi, ka naujas restoranas Rotušėje įsikurs dar šiemet. Foto: Vilniaus savivaldybės archyvas.

Prieš tai skelbti patalpų nuomos konkursai neįvyko. Pirmasis – dėl prasidėjusios pandemijos, antrasis – dėl prasidėjusio karo Ukrainoje. Tikimasi, kad jau šiais metais bus galima pakviesti vilniečius ir sostinės svečius verslo pietų ar jaukios vakarienės, o į Rotušės aikštės pusę išeinančioje elegantiškoje kavinėje – pasimėgauti puodeliu kvapnios kavos, pasiklausyti gero džiazo ar klasikos.

„UNESCO saugomo sostinės senamiesčio aura, daugiau kaip prieš 600 metų karaliaus Jogailos suteiktos Magdeburgo teisės miesto savivaldai, žymiausio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės klasicizmo epochos architekto Lauryno Gucevičiaus suprojektuotos Vilniaus rotušės kolonos ir freskų salių skliautai – Jūsų verslo sėkmei! – Taip pristatome istorinę Rotušę ir kviečiame geriausius Lietuvos ar užsienio šalių virtuvių šefus ir restoranų verslo atstovus pasinaudoti unikalia galimybe – atidaryti skoningą europietiškos virtuvės restoraną ir įrengti jaukią kavinę išskirtinėje erdvėje“, – savivaldybės puslapyje cituojamas Vilniaus rotušės valdytojas Perlis Vaisieta.

Pradinė patalpų nuomos konkurso kaina - ne mažesnė kaip 24,04 už 1 kv. m per mėnesį, iš viso 6 188 eur – už visą nuomojamą plotą per mėnesį. Tiesa, numatytos Iir kelios specalios sąlygos - vykdyti aukšto lygio europietiškos virtuvės maitinimo įstaigos veiklą (visas restorano meniu, skoningas patiekalų ir interjero dekoras, aukšti aptarnavimo standartai, oficialus darbuotojų aprangos kodas); organizuoti gyvos muzikos (klasikos ir (arba) džiazo) ar kitus teminius renginius bendradarbiaujant su viešąja įstaiga Vilniaus rotuše ne mažiau kaip vieną kartą per savaitę; įrengti Vilniaus rotušės pirmo aukšto patalpose tik desertų, kavos ir kitų gėrimų barą.

Vilniaus rotušėje nuolat gausu įvairių svečių, rengiami užsienio šalių diplomatinio korpuso priėmimai, reprezentaciniai renginiai, verslo konferencijos, vyksta iškilmingos santuokų ceremonijos, rengiamos nuolatinės parodos, organizuojami įvairių žanrų muzikos koncertai Didžiojoje salėje, masiniai renginiai Rotušės aikštėje. Čia visada gausu šventiškai nusiteikusių žmonių, todėl naujai įsikūręs jaukus restoranas su kavinė klientų tikrai nestokos – taip viliojami potencialūs konkurso dalyviai savivaldybės tinklapyje.

Tiesa, ne viskas gali pasirodyti taip saldu, kaip kad rašoma savivaldybės tinklapyje. 2021 metų pavasarį, kalbėdamasi su portalu DELFI, „Žuvinės“ vadovė Rūta Sakalauskienė sakė, kad nuomos nutraukimas ir restorano uždarymas buvo labai geras sprendimas, mat į pandemijos pinkles patekusio restorano derybos su savivaldybe nebuvo sėkmingos.