Antakalnis liūdi: „Dešrainis24.lt” paliko rajoną

Po ketverių veiklos metų dešrainių sostinė paliko Antakalnį – nuo gruodžio pirmos dienos amerikietiško maisto mėgėjai bergždžiai klebena „Dešrainis24.lt” paviljono duris. Kultinis gėlių kioskelis, prieš kelerius metus transformavęsis į dešrainių ir šonkaulių oazę, vėl lieka tuščias.

Pasak „Dešrainis24.lt” mažosios bendrijos atstovo Pauliaus Bartašiaus, dešrainių sostinės (taip save pristato patys dešrainių gamintojai) išsikėlimas iš šio paviljono įvyko dėl paprastų, bet mažam verslui gana skaudžių priežasčių – paviljonas neatitiko savivaldybės keliamų dizaino reikalavimų, tad leidimas vystyti čia veiklą nebuvo pratęstas.

desr9

„Dešrainis24.lt” paviljonas Šilo gatvėje, Antakalnyje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

P. Bartašius neslėpė nusivylimo – visi bandymai paaiškinti, kad Šilo gatvėje esantis paviljonas toli gražu neprimena Lazdynų požeminėje perėjoje stūksančių kioskų ar Stoties paviljonų, atsirėmė į sieną. „Kuomet atėjome prieš ketverius metus, čia buvo tik gėlės ir pelėsis, teko daug ką pakeisti”, - pasakojo P. Bartašius.

Dešrainių entuziastų dėka apsilaupęs gėlių kioskas įgavo visai kitą estetišką vaizdą – taip išpuošto paviljono net ir grafiti mėgėjams nekilo ranka apipaišyti. Paviljono vidus virto jaukia erdve, kurioje ne vienas antakalnietis yra sučiaumojęs įvairiausių dešrainių, užsigerdamas gaivinančiais gėrimas. Pasak P.Bartašiaus, sprendimas persikelti iš Rinktinės gatvės (buvusios garsios „Gramutės” kavinės) pasiteisino šimtu procentu. Nors paviljono apipavidalinimo ir remonto darbai iš kišenės ištraukė apie dešimt tūkstančių eurų, tačiau dešrainių mėgėjai niekada nesigailėjo dėl savo sprendimo keltis į Šilo gatvę.

desr8

„Dešrainis24.lt” paviljonas Šilo gatvėje, Antakalnyje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

„Dešrainis24.lt” istorija prasidėjo prieš daugiau nei dešimt metų nuo vežimėlio Vingio parke, o dabar užaugo iki septynių maisto furgonėlių parko. Kalbama, kad būtent „Dešrainis24.lt” produktai savo laiku vieną degalinių tinklą įkvėpė naujai pažiūrėti į dešrainį ir sukurti jų seriją.

desr3

Taip ir traukia prisėsti. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt desr2

Repo elementas interjere. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt 

desr1

Justas laukia paskutinių klientų. Fot: Julius Baliutavičius/1323.lt