Geležinkelio stotis: kas pakeis „Gusto blyninę”?

Tik ant durų likusi iškaba bei langus puošiantys lipdukai vis dar mena, kad čia, sostinės geležinkelio stotyje, ilgus metus veikė „Gusto blyninė” - vienas iš kelių sostinėje populiarios kavinės taškų.

Antrasis karantinas, Lietuvoje paskelbtas 2020-ųjų metų lapkritį, į sostinės kavinių ir užeigų kapinyną nusinešė ir šį kadaise vilniečių, ypač jaunųjų, mėgtą viešojo maitinimo tašką. 

Vilniuje tai buvo praktiškai vienintelis taškas, kur blynelius galėdavai sukirsti įsitaisęs vagone-restorane, tiesa, vaikiško dydžio.

gusto2

„Gusto blyninė” šiandien. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Butaforinį garvežiuką turėjo ir „Delano” picerija, ilgus metus veikusi Mindaugo „Maximos” prekybos centre, tačiau po parduotuvės rekonstrukcijos, iš ten dingo ir garvežiukas, po kurį taip mėgdavo palaipioti vaikai, ir pati „Delano” picerija.

Nors pandemija ir sudavė smūgį „Gusto blyninei”, tačiau kiti du jos taškai, esantys Aušros Vartų gatvėje ir Laisvės prospekte, praalkusių blynų mėgėjų laukia ir šiandien.

O kokia geležinkelio stoties laukiamojoje salėje veikusios kavinės ateitis? Kol kas salė yra uždaryta, o buvusios kavinės patalpose sukrautos nemenkų gabaritų dėžės – galima tik spėti, kad būtent jose ir sandėliuojamas minėtas vaikiškas vagonas-restoranas.

gusto3

„Gusto blyninė” šiandien. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

„Lietuvos geležinkelių” projektų vadovė Augustė Kavaliauskaitė konkretaus atsakymo kas ir kada galėtų įsikurti šiose patalpose negalėjo duoti, tačiau patikino, kad tikimąsi artimiausiu metu turėti nuomininkus, kurie „atlieptų skubančio keleivio bei miesto svečių lūkesčius bei teiktų maitinimo/prekybos paslaugas”.