Postpankinis kebabas nemirštančio Karoliniškių kiosko (1323>)

Kokie gi galėtų būti šiandieninių Karoliniškių identiteto simboliai? Numeris vienas, žinoma, – televizijos bokštas. Numeris du, ko gero, - vis dar išlikęs „Merkurijaus” pavadinimas, primenantis, jog kadaise Karoliniškės, dėka gatvių ir tuometinių buitinių aptarnavimo kombinatų pavadinimuose nusėdusių dangiškų kūnų, buvo vadinamas kosminiu rajonu. O štai mūrinių kioskų „triada”, įsitaisiusi šalia buvusio „Saturno”, taip pat galėtų pretenduoti į šiandien labiausiai atpažįstamus Karoliniškių simbolius.

Panašius kioskelius, beje, galima išvysti prie „Merkurijaus” - kažkada juose, beje, irgi buvo gaminamas greitas maistas, o prieš pora metų čia ragautos „Belgiškos bulvytės” teikė vilčių, jog šioje vietoje gali užsisukti judesiukas. Deja, pastarieji metai buvo negailestingi ir „Merkurijuje” įsikūrusiai kavinei su jos dienos pietumis, ir „Belgiškų bulvyčių” kioskui.

kk1

Garsieji Karoliniškių kioskeliai. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Gastronominio pasaulio sukrėtimai gerokai paveikė ir merdėjančio „Saturno” apylinkes – gana ilgai čia veikusi „biudžetinė” picerija tepė slides, o iš garsiosios kioskų „triados” funkcionuoja tik vidurinysis, kebabų kioskelis. Beje, jis ir sovietiniais laikais pasižymėdavo savo gyvybingumu – neretai čia prie ledų išsivingiuodavo nemažos eilės, o štai kraštiniams kioskams sekdavosi kiek mažiau.

Jei į vieną iš „triados” kioskų atveždavo giros, anšlagas būdavo garantuotas, tačiau gira baigdavosi greitai ir jos atsargų pristatymas ženkliai šlubavo. O štai ledų tiekimas buvo kur kas sėkmingiau suderintas. Vargšas gėlių kioskas buvo tiesiog pasmerktas nykti ledų ir giros pavėsyje.

kk6

Karoliniškių kebabinės interjeras. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Paskutinysis XX amžiaus dešimtmetis buvusį ledų kioskelį pavertė greito maisto šventove, ir čia plūstelėjo alkanos Karoliniškių jaunimėlio (ir ne tik) minios – kebabų eros priešaušryje sostinės kisokeliuose karaliavo lachmadžūnai, ir šioje sferoje Karoliniškių kioskelis turėjo gerą vardą kartu su Žvėryno kioskeliu prie senojo tilto. Tačiau vieną karštą vasaros vakarą mano eilinis vizitas paragauti lachmadžūno baigėsi žiauriu apsinuodijimu, ir Karoliniškių greito maisto eksperimentus teko ilgam pamiršti.

Pilnas turinys pasiekiamas mūsų prenumeratoriams Contribee platformoje.