Užsidarė legendinė Trakų gatvės kavinė „Keisti ženklai”

Vilniaus užeigų žemėlapis keičiasi – tai yra natūralus procesas, tačiau kartais kilsteli antakius, pamatęs kad užvėrė duris ir tokios kavinės, kurios, rodos, buvo nepajudinamos.

Šį kartą tokias užvertas duris radome Trakų gatvėje – pasirodo jau nuo vasaros čia neveikia absoliučiai legendinė šios gatvės, o gal ir viso Senamiesčio kavinė „Keisti ženklai”. Vadinasi, dar vienas Nepriklausomybės atkūrimo pradžios epochos simbolis keliauja į nebūtį, nors...

kz1

Kavinė „Keisti ženklai” buvo tapusi Trakų gatvės simboliu. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kad ir kiek klebenome duris, skambinome Skaidriaus Jaruševičiaus įmonės telefonu (jis išjungtas), bandėme naršyti socialinius tinklus ir internetą – ten radome tik kuklų prierašą, jog kavinė uždaryta visiems laikams.

Tačiau nebūtume Vilniaus naršytojais, jei nepanaudotume klasikinio detektyvų metodo, grindžiamo kaimynų apklausa.

Šioje vietoje primename, kad Jūsų prenumerata ir auka mums padėtų tęsti Vilniaus naršymo iniciatyvą.

Taigi, pasak anoniminių kaimynų, „Keisti ženklai” užsivėrė dar vasarą ir šio žingsnio priežastimi greičiausiai tapo sumažėję lankytojų srautai. Gana netikėta priežastis, mat „Keisti ženklai” buvo viena iš tų nedaugelio Senamiesčio kavinių (o galbūt ir vienintelė), kuri leisdavo sau prabangą nedirbti savaitgaliais, tarsi leisdama suprasti, kad užtenka to, ką lankytojai suneša darbo dienomis. Galbūt kavinės šeimininkas (ar prisimenate džentelmeniškų manierų barmeną) tiesiog nusprendė pakeisti veiklos kryptį ar paprasčiausiai pailsėti? Juo labiau, kad artėja sunkiai prognozuojami laikai, o viešai prieinamuose duomenyse matyti, kad įmonė 2020-aisiais patyrė kiek daugiau nei 7 tūkstančių eurų nuostolį. Tačiau tai viso labo tik versijos, į kurias atsakymų kol kas nėra – tačiau jei sugebėsime rasti ir pakalbinti „Keistų ženklų” šeimininką, tekstą papildysime jo komentaru.

Kokia „Keistų ženklų” ateitis? Vasarą buvo šmėkštelėję skelbimai, kad daugiau nei 300 kvadratinių metrų ploto kavinė yra parduodama (buvo prašoma pusantro milijono eurų) arba nuomojama. Tad gali būti, kad „Keisti ženklai” tik paėmė ilgesnę minutės pertraukėlę ir grįš – kiek pasikeitę, atsinaujinę ir galbūt su darbo valandomis savaitgaliais.

O foto ir skrandžio įspūdžius iš senųjų (jei tiksliau – iš 2020-ųjų metų) „Keistų ženklų” rasite čia.