stoties rajono dingo legendinė „Čili“ picerija

Iš sostinės „Čili“ picerijų tinklo sąrašo dingo viena garsiausių šiam ženklui priklausiusių picerijų, keliolika metų kvietusi vilniečius ir miesto svečius užkąsti V. Šopeno gatvėje pirmuoju numeriu pažymėtame name, išsiskiriančiame liūto galvos lipdiniais.

Dabar nuo buvusios picerijos Stoties rajone jau kurį laiką yra nuplėštos iškabos ir kiti skiriamieji „Čili“ ženklai, byloję apie čia buvusią viešojo maitinimo įmonę – ne šiaip eilinę kavinę, o piceriją, kuri savo laiku buvo tarsi savotiška kultūringo poilsio ir skanaus maisto oazė gana rūsčiame Stoties rajone. Tik gerokai vėliau čia ėmė rastis normalesnės užeigos, pamažu nustūmusios šio rajono „snarglines“ į antrą planą ir tuo pačiu praskaidrinusios rajono atmosferą.

cili2

„Čili“ picerija V.Šopeno gatvėje egzistavo keliolika metų. Foto: Google Street View.

„Čili“ picerija V.Šopeno gatvėje buvo tarsi tas uostas, kuriame, išlipus iš autobuso ar traukinio, praalkę keleiviai užsukdavo numarinti alkio, o linksmos kompanijos – paskutiniu bokalu pažymėti sėkmingos kelionės pabaigą.

Ir nors picerija vieną po kito atlaikė pandemijos smūgius, tačiau 2022-ųjų vasara, panašu, tapo paskutine.

Redakcija kreipėsi į „Čili“ atstovus, klausdama, ar šiam ženklui priklausanti picerija dar grįš į savo buvusius namus, tačiau atsakymo kol kas nesulaukėme – straipsnį papildysime komentaru, kai tik (jei tik) jį gausime. „Google“ lankytojai šią ilgus metus veikusią piceriją įvertino 4.2 balu ir paliko per 1100 atsiliepimų.

Per ilgametę istoriją picerijoje būta įvairių nutikimų – tarkim kaip ir tokių, kurie užfiksuoti teismo protokoluose. Štai vienas pavyzdžių: 2014 m. spalio 17 d., apie 22.59 val., „Čili“ picerijoje, esančioje V. Šopeno g. 1, Vilniuje, D.B. užsisakė dvi picas „Siciliečių D“, 53,98 Lt vertės, apkeptus koldūnus su mėsa, 12,99 Lt vertės, užkandžių rinkinį, 25,99 Lt vertės, bendros 92,96 Lt vertės, ir atsisakė sumokėti už užsakytas prekes, motyvuodamas tuo, kad neturi pinigų.

cili1

„Čili“ ženklai dingo nuo V.Šopeno g.1 namo.  Ar visiems laikams? Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kas įsikurs buvusios „Čili“ picerijos vietoje – kol kas nežinoma. Šiuo metu Vilniuje „Čili“ tinklui priklauso dešimt picerijų.