„Jammi” - ir Pašilaičių-Fabijoniškių pasienyje

Greito maisto restoranų tinklas „Jammi” vis labiau plečiasi – sostinės savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai pasiūlymai byloja apie planuojamą dar vieną vilniečių pamėgto maitinimo taško atsiradimą.

Naujasis „Jammi” turėtų atsirasti Pašilaičių-Fabijoniškių „pasienyje“, Ukmergės g. 253 numeriu pažymėtame sklype, visai netoli populiariojo „Benedikto turgaus”. Kitoje vienos judriausių miesto arterijos pusėje – tokie mažmeninės prekybos gigantai kaip „Maxima” bei „Lidl”, tad galima numanyti, jog vieta greito maisto užeigos plėtrai pasirinkta labai sėkminga.

jammi3

„Jammi” ateina ir į Ukmergės gatvę. Projekto vizualizacija. 

Tiesa, tai nebus vien greitojo maisto restoranas. Projektiniuose pasiūlymuose rašoma, kad projektuojamas statinys yra dviejų aukštų su papildomu techniniu aukštu inžineriniams įrenginiams. Pirmame aukšte suprojektuota maitinimo paskirties funkcija, antrame aukšte suprojektuotos administracinės biurų patalpos. Kavinės patalpoms projektuojami du įėjimai iš pietvakarinės ir iš pietrytinės pusių, kurie yra tolygiai nutolę nuo kasų baro zonos. Rytinėje pastato pusėje projektuojamas atskiras patekimas į biurų dalies laiptinę ir lifto zoną.

Pirmame aukšte projektuojami du pagrindiniai įėjimai į kavinės salę su priėjimais prie baro zonos, kurioje numatomas maisto užsakymas ir atsiėmimas. Didžiąją dalį kavinės salės juosia vitrinos su vaizdu į Ukmergės g. ir į pietrytinę sklypo pusę. Šiaurės vakarinėje ir šiaurinėje pastato dalyse pirmame aukšte išdėstoma virtuvės zona su šaldytuvais maisto produktams, virtuvės įranga, bei buitinėmis patalpomis ir san. mazgais personalui ir lankytojams. Numatomi du sanmazgai: bendras ir skirtas neįgaliesiems, kuriame taip pat numatoma ir kūdikio vystymo zona. Šiaurės rytinėje dalyje yra personalo persirengimo ir poilsio patalpa, pagalbinė techninė patalpa.

jammi2

„Jammi” ateina ir į Ukmergės gatvę. Projekto vizualizacija. 

Evakuacijai iš antro aukšto skirta laiptinė suprojektuota šiauriniame pastato kampe. Ši laiptinė taip pat naudojama patekimui į techninį aukštą. Pagrindinis įėjimas į biurų dalį numatomas rytinėje pusėje. Laiptais ar liftu patenkama į erdvią recepciją. Darbo zonos dėstomos šiaurės rytų ir šiaurės vakarų pusėse. Už jų šalia evakuacinės laiptinės numatomi sanmazgai darbuotojams: vyrams, moterims ir vienas neįgaliesiems. Pietinėje aukšto dalyje suprojektuotos erdvios poilsio zonos bei pasitarimų salės su vaizdais į Ukmergės gatvę.

Projektuojamos maitinimo patalpos pirmame aukšte yra greito maisto restoranas, todėl sklypas yra planuojamas taip, kad būtų laisvai praleidžiamas transporto srautas norintiems maisto išsivežimui. Įvažiavimas į sklypą yra pietrytinėje dalyje, su papildoma transporto juosta iki maisto užsakymo stendo. Apvažiavus pastatą vėl projektuojama antra transporto juosta privažiavimui prie maisto išdavimo langelio, siekiant išvengti susidariusios spūsties prie maisto išdavimo zonos.

Pastato bendras plotas – kiek daugiau nei 660 kv.m. Numatoma, kad restorane dirbs 6 darbuotojai, galintys vienu metu aptarnauti iki 60 lankytojų. Administraciniame aukšte bus įrengtos 22 darbo vietos. Projekto vystytojais nurodyti privatūs asmenys.