Liūdesys: Naujamiestį palieka garsus baras

Žiema J. Basanavičiaus gatvėje bus kur kas liūdnesnė nei pavasaris, kuomet čia duris atvėrė baras „Dyvai”, gerokai kompensavęs šios Naujamiesčio arterijos nuostolius, patirtus praėjusį rudenį, kuomet užsidarė šauniai startavęs, tačiau greitai į pandemijos gniaužtus patekęs pasilinksminimų centru tapęs „Čingis”.

Lieka suskaičiuotis dienos, kuomet šią gatvę paliks „Prohibicija” - putojančio gėrimo mėgėjų pamėgtas baras su gana ilga istorija. Sostinės barų senbuviai puikiai prisimena laikus, kuomet Etmonų gatvės „pramogų centre” - uždarame kieme – viena po kitos ėmė burtis smuklės ir užeigos, tarp jų – ir nemenką craftinio alaus pasiūlą bei istorijas siūliusi „Prohibicija”.

pro1

Baras „Prohibicija". Foto: J.Baliutavičius/1323.lt

Po kurio laiko „Prohibicijos” savotiškas filialas „Aliumbas”, išsiskyręs prie įėjimo kabančiais pučiamaisiais, atvėrė duris J. Basanavičiaus ir Mindaugo gatvių sankryžoje, ir tapo vienu iš atgimstančios J. Basanavičiaus gatvės pranašu. Deja, atgimimo pagreitį greitai sustabdė prasidėjusi pandemija, kuri smarkiai prisidėjo prie sostinės barų persigrupavimo: „Aliumbo” pavadinimas išnyko iš sostinės barų žemėlapio, o „Prohibicija” paliko Etmonų gatvę ir Senamiestį bei persikėlė į buvusio filialo vietą Naujamiestyje.

  

Vis dėlto aplinkybės susidėliojo taip, kad „Prohibicija” grįš prie savo seno formato – kur kas mažesnių patalpų, bet tuo pačiu ir jaukesnės koncepcijos. Vienas „Prohibicijos” vadovų Tomas Josas neslėpė, kad dabartinės baro patalpos kiek per didelės. Internete jau pasirodė skebimai apie nuomuojamas patalpas, tačiau jei greitu metu neatsiras nuomininkas, „Prohibicija” čia turėtų išlikti iki žiemos švenčių, tiesa, baras dabar orientuojasi į privačius renginius.

Taip pat gali būti įdomu ir naudinga!

Pietūs pogrindiniame Naujamiestyje - pupelių sriuba industriniame kieme

Penktieji Bukčiai: kelionė iš vakar į šiandien