Fabijoniškės: „Mandarinas“ planuoja atidaryti KFC

Fabijoniškių prekybos šventovė „Mandarinas“ - vėl mūsų dėmesio centre. Prieš kelis mėnesius rašėme iš šio prekybos centro dingusią „Čili” piceriją ir svarstėme, kas gi galėtų pakeisti šį kadaise legendiniu buvusį viešojo maitinimo vardą.

Tačiau „Mandarinas“ žengė dar toliau – automoblių stovėjimo aikštelėje (Ateities g.89) ketina statyti greitoji maisto restoranėlį, kuriame įsikurs gerai žinoma KFC užeiga. 

kfc1

Fabijoniškėse planuojamas KFC restoranas. Projekto vizualizacija.

Savivadybės puslapyje paskelbtuose projektiniuose siūlymuose rašoma, kad 6621 kv.m. ploto sklypae yra įrengta ir užima didesnę sklypo dalį automobilių stovėjimo aikštelė, įrengta 2005 metais, prekybos centro „Mandarinas“ statybos metu ir šiuo metu naudojama šio prekybos centro reikmėms. Minėta automobilių stovėjimo aikštelė yra II grupės nesudėtingas statinys ir nuosavybės teise priklauso UAB PC „Mandarinas“. Automobilių stovėjimo aikštelė yra įrengta sklypo dalyje arčiau Ateities gatvės, beveik su sklypo riba ir užima ~70% sklypo ploto. Likusioje sklypo dalyje yra suformuotas šlaitas, apželdintas veja, kuris jungia du skirtingus teritorijos lygius: žemutinę terasą, kurioje yra automobilių stovėjimo aikštelė su prekybos centro prieigomis ir viršutinę terasą su dviem daugiabučiais gyvenamaisiais namais (P.Žadeikos g. 15 ir 17). Sklype tiek automobilių stovėjimo aikštelėje, tiek ant šlaito medžių nėra. Automobilių stovėjimo aikštelėje yra pastatyti keli kilnojami laikini statiniai/elementai: prekybinių vėžimėlių stoginė, paštomatas ir prekybos centro „Mandarinas“ nuomininko „Rimi“ taros (depozito) surinktuvė. Pagal galiojantį detalųjį planą sklype numatyta daugiabučių gyvenamųjų namų statybos zona (G2). Šiuo metu yra rengiamas naujas sklypo detalusis planas (projektas baigiamojoje derinimo ir tvirtinimo stadijoje), kuriuo sklypo naudojimo būdas bus pakeistas į komercinės paskirties objektų teritoriją (K). Šiuo metu yra du esami įvažiavimai į sklypą: vienas per prekybos centro įvažiavimą tiesiai iš Ateities gatvės, kitas iš privažiavimo kelio, kuriuo gyventojai patenka prie daugiabučių gyvenamųjų namų P.Žadeikos g. 15 ir 17.

Esamoje automobilių parkavimo aikštelėje vietoje dalies parkavimo vietų planuojama statyti vieno aukšto pastatą – greito maisto restoraną KFC. Naujo pastato užstatymo plotas bus apie 360 kv.m, vidaus plotas – apie 310 kv.m. Šiuo metu eismas automobilių stovėjimo aikštelėje yra organizuojamas taip, kad yra vienas pravažiavimas nuo esamo įvažiavimo (aptarnauja daugiabučius gyvenamuosius namus), kuris sujungia šią automobilių parkavimo aikštelę su PC „Mandarinas“ parkavimo aikštele. Įvažiavimai į automobilių parkavimo aikšteles yra kontroliuojami kelio užtvarais su numerių nuskaitymo funkcija. Planuojant naują pastatą šis centrinis pravažiavimas išlaikomas, kelio užtvarai perkeliami toliau, už greito maisto restorano „KFC“ sklypo dalies. Naujas pastatas statomas aikštelės rytinės dalies viduryje, iš šiaurinės pusės formuojamas apvažiavimas, kuris bus naudojamas aptarnauti lankytojus tiesiai iš automobilių. Likusi dalis prieš pastatą bus paverčiama lankytojų zona.

kfc2

Fabijoniškėse planuojamas KFC restoranas. Projekto vizualizacija.

Įvertinus aplinkinių gyventojų srautus, siūloma įrengti papildomus du pėsčiųjų takus: vieną taką nuo viršutinės terasos sukuriant patogesnį nusileidimą į prekybos centro ir greito maisto restorano prieigas; kitą – nuo parkavimo aikštelės link viešojo transporto sustojimo stotelės Ateities gatvėje.

Restorano viduje apytikriai pusę pastato užims lankytojų salė su planuojamomis 73 sėdimomis vietomis. Kita dalis bus skirta restorano virtuvei ir virtuvės pagalbinėms patalpoms. Pastato koncepciją „APL Fresh Food“ užsakymu sukūrė UAB „AEXN Architekts“ (architektės Diana Poškienė ir Milena Šulčiūtė). Šiame projekto rengimo etape, gavus koncepcijos autorių sutikimą, projektas pritaikomas šiai situacijai ir rengiamas techninis projektas ir bus siekiama gauti statybas leidžiantį dokumentą.

kfc3

Fabijoniškėse planuojamas KFC restoranas. Projekto vizualizacija.

Kaip minėta esamos situacijos aprašyme, sklype medžių nėra. Šiame projekte siūloma įrengti keletą klombų su medeliais ir krūmynais prie greito maisto restorano. Taip pat siūloma sklypo rytinėje dalyje įrengti atraminę sienutę, išlyginti šlaitą ir apželdinti šią sklypo dalį, kuri skiria automobilių parkavimo aikštelę nuo pravažiavimo ir šaligatvio. Atskiriant KFC zoną nuo likusios automobilių parkavimo aikštelės, siūloma įrengti dvi želdynų klombas vietoje asfalto dangos ir gausiai apželdinti esamą šlaitą sklypo pietinėje dalyje.