Stebuklai Vilniaus kiemuose: V.Vaitkaus gatvės oazė

Kokie jie, mūsų Vilniaus kiemai? Šią vasarą išsiruošėme į misiją, kurios tikslas – rasti tuos už širdies griebiančius kiemus, greičiau primenančius ne betono ir asfalto didmiesčio džiungles, o spalvingas oazes, kuriose nėra nei nuorūkų, ne traškučių pakelių, nei kamštelių. Vietoje jų – akmenų ir augalų kompozicijos. 

Taip, tokias oazes rasti nelengva, bet jų yra. Ir jūsų pagalba, tikėkimės, galėsime pateikti fotopasakojimus apie ne vieną paprastą stebuklą iš įvairiausių sostinės kampelių. 

1

Karoliniškės, V.Vaitkaus g.13. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

O štai čia – pirmasis mūsų misijos taškas. Karoliniškės, V.Vaitkaus gatvė, 13-namas. Įprastos alyvos, įprasti erškėtrožių krūmai, kai kur – ir tvarkingai prižiūrimi darželiai. Bet štai pati 13-ojo namo pabaiga (arba pradžia – kaip pažiūrėsi) priverčia stabtelėti ne vieną praeivį. Ne toks jau mažas žemės gabaliukas po balkonais paverstas akis glostančiu alpinariumu, kuris taip ryškiai konstrastuoja su apsilaupiusiomis penkiaaukščio sienomis. 

Viskas prasidėjo nuo pirmame aukšte gyvenančios ponios Aldutės, kuri po savo balkonu padėjo pamatus šiai oazei. Idėja užsikrėtė kaimynai, ir štai – jau ne vienerius metus „Vaitkaus parkelis” džiugina gyventojus. Iniciatyva ir noras gali daug!

V.Vaitkaus g.13 kiemas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

2

3

 4

 5

 6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

21