Karoliniškės: Sietyno gatvėje įsikurs gausybė pareigūnų

Karoliniškėse, Sietyno gatvėje, iškils adminstracinis pastatas, kuriame įsikurs keli sostinės policijos komisariatai ir kelių policija - tai paaiškėjo savivaldybės puslapyje pateikus projektinius pasiūlymus. 

Nurodoma, kad siekiama suprojektuoti administracinės paskirties pastatą, sklype Sietyno g.24, Vilniuje, kuriame įsikurtų sostinės penktojo ir šeštojo policijos komisariatai, Kelių policijos valdyba, Lietuvos kelių policijos tarnyba, buhalterinės apskaitos valdyba. Projektiniuose pasiūlymuose numatomi sprendiniai parinkti vadovaujantis saugumo, ekonominiais, funkciškai patikimais, ergonomiškais, energetiškai aktyviais, logiškai pagrįstais aspektais. 

policija1

Būsimojo pastato vizualizacija.

Karoliniškių pakraštyje turėtų iškilti keturių aukštų su požemine dalimi pastatas – nurodoma, kad požeminė pastato dalis užims 4600 kv.m, o antžeminė – 5300 kv.m. Numatoma, kad šiame pastate galės dirbti apie 460 darbuotojų. 

Kadangi pastatas yra pailgos formos, tai jame projektuojamos 3 laiptinės su liftais, einančiais nuo požeminio iki ketvirto aukštų. Požeminiame ir cokoliniuose aukštuose numatomos automobilių stovėjimo vietos, techninės patalpos. Požeminiame aukšte numatoma įrengti apie 95, o cokoliniame aukšte (po pastatu) – apie 66 vietas.

Pirmo pastato aukštas pritaikomas interesantų priėmimui ir jų aptarnavimui. Šiam aukšte numatomos bendros patalpos: laukiamasis/priimamasis, raštinė, apklausos kambariai, susirinkimų salė, kavinė ir kitos patalpos. Ne darbuotojai į kitus aukštus patekti negalės. Susirinkimų salė ir pagrindinis laukiamasis/priimamasis projektuojami su erdve per du aukštus. Iš kavinės suprojektuotas patekimas į pietinę terasą.

policija2

Būsimojo pastato vizualizacija.

Antrame pastato aukšte numatomos pareigūnų buitinės patalpos, taip pat spec. inventoriaus saugyklos. Dalyje antro aukšto patalpų įsikurs Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT). Į patalpas patekimas tik su praėjimo kontrole. Trečiame aukšte įsikurs 5 ir 6 policijos komisariatai, ir buhalterinės apskaitos valdyba (BAV). Ketvirtame pastato aukšte suprojektuotos patalpos BAV ir Vilniaus apskrities kelių policijos valdybai (KPV).

Kiekviename pastato antžeminės dalies aukšte suprojektuota po 2 sanitarinių mazgų blokus. Iš viso suprojektuoti 56 vietos, kurios gali aptarnauti (skaičiuojant vyrus ir moteris po lygiai) – 840 asmenų. Kiekviename bloke numatyta po atskirą sanitarinį mazgą neįgaliesiems. Kiekviename pastato aukšte numatyta po virtuvėlę/ poilsio kambarį. Kiekvienam struktūriniam padaliniui numatytos susirinkimų patalpos.

Pastato užsakovas – valstybinė įmonė „Turto bankas”.