Bręsta mūšis dėl "Maskvos namų"

Vilniaus savivaldybės puslapyje paskelbta informacija leidžia spėti, kad gana plačiai žiniasklaidoje nuskambėjusioje “Maskvos namų” istorijoje, panašu, finalinis taškas dar nepadėtas. Patalpintame pranešime visuomenė informuojama apie numatomo verslo ir kultūros centro A.Juozapavičiaus ir Rinktinės gatvių sankirtoje projektavimą.

Projektinį pasiūlymą pateikė įmonė “Acon”, projekto užsakovas – VŠĮ “Maskvos kultūros ir verslo centras – Maskvos namai”. Rekvizitai.lt duomenis, viešajai įmonei, kurios buveinė yra Algirdo gatvėje, vadovauja Aleksandras Makarovas, įmonėje dirba du apdraustieji darbuotojai, nurodoma, kad jos praėjusių metų apyvarta svyravo tarp 200 ir 300 tūkstančių eurų. Viešasis susirinkimas dėl šio projekto bus surengtas Vilniaus savivaldybėje gruodžio 12 dieną. 

“Maskvos namų” istorija prasidėjo dar 2008 metais, kuomet buvo išduotas statybos leidimas. Tačiau jau pradėjus kilti visuomenėje prieštaringai vertintam projektui, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija dėl pažeisto statybos reglamento kreipėsi į teismą, prašydama statybos leidimą pripažinti negaliojančiu. 

maksvosnamai

"Maskvos namai". Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Vilniaus miesto apylinkės teismas ieškinį patenkino iš dalies – projekto vystytojui leista gauti naują leidimą ir statinį pertvarkyti per trejus metus. 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius “Maskvos namus” savo feisbuko paskyroje yra apibūdinęs kaip “klasta į Vilnių bruktą propogandos ir šnipinėjimo mechanizmą” bei tvirtino, kad kol bus meru, Vilniuje Maskvos namų nebus. Tad galima spėti, kad gruodžio 12-ąją savivaldybėje bus gana karšta.

simasius