Kalnėnai juda: planuojamas ambicingas objektas

Sparčiai besiplečiančiuose Kalnėnuose (Naujosios Vilnios senūnija) netrukus gali atsirasti dar vienas traukos centras ir šį kartą – gana įspūdingų apimčių.

Savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai pasiūlymai byloja, kad užsimota iš peties – beveik dviejų hektarų plote Estų g.1 sklype ketinama statyti du sublokuotus pastatus: prekybos paskirties, kuriame numatomos prekybos, gydymo, maitinimo paskirčių patalpos bei sporto paskirties pastatą, kuriame numatomos sporto, administracinių paskirčių patalpos.

kalnenai1

Planuojamas objektas Kalnėnuose. Projekto vizualizacija.

Prjektiniuose pasiūlymuose pažymima, kad gauti statybą leidžiančius dokumentus ir vykdyti statybas sklype planuojama etapais pagal užsakovo pageidavimą. Taip pat, atskirais etapais gali būti projektuojami ir inžineriniai tinklai. Prašymai išduoti statybą leidžiančius dokumentus statiniams gali būti teikiami atskirai.

Vizualiai kompleksas aiškiai išsiskiria savo išraiška iš aplinkos – pastatai turi bendrą stilistiką, nors nėra identiški nei funkciškai, nei tūriškai, koreliuoja su artimiausia aplinka. Prekybos paskirties pastato planinė struktūra yra funkcionali. Planuojamos prekybos, gydymo bei maitinimo paskirčių patalpos. Numatyta medicinos klinika, į kurią patekimas suprojektuotas iš lauko. Prekybinės ir maitinimo patalpos, priklausomai nuo vietos pastate, turi patekimus iš lauko ir iš vidaus, tik iš lauko arba tik iš vidaus.

kalnenai2

Planuojamas objektas Kalnėnuose. Projekto vizualizacija.

Suprojektuotos 3 maitinimo vietos, 13 smulkiųjų (iki 200 kv.m. ploto) prekybos vietų, 1 vidutinė parduotuvė (apie 500 kv.m. ploto) ir 1 didžioji universali prekybos įmonė (apie 2065 kv.m. ploto). Didžiosios įmonės prekybinė salė (apie 1500 kv.m. ploto) užima didžiąją pastato dalį. Pastato bendras plotas – apie 4860 kv.m.

kalnenai3

Planuojamas objektas Kalnėnuose. Projekto vizualizacija.

Sporto paskirties pastatas yra dviejų aukštų su rūsiu, kuriame numatomos sporto bei administracinių paskirčių patalpos. Pirmame aukšte planuojamas baseinas su visomis jam funkcionuoti reikalingomis patalpomis – persirengimo, sanitarinėmis ir kt. patalpomis (apie 1900 kv.m.), taip pat 2 administracinės patalpos (po maždaug 190 kv.m. ir 115 kv.m.). Į visas patalpas numatomi autonomiški patekimai iš lauko. Antrame aukšte planuojamas sporto klubas (apie 1130 kv.m. ), į kurį patekimas organizuojamas per baseino patalpas laiptine, liftu. Taip pat, administracinės patalpos (apie 860 kv.m. ). Rūsyje suprojektuotos techninės patalpos (apie 340 kv.m. ). Pastato bendras plotas – apie 4350 kv.m.

Projekto užsakovas - bendrovė „E1 NT", projektuotojas - bendrovė „Projesta Group".