Nauji vėjai Šv.Mikalojaus gatvėje

Ilgus ilgus metus Šv.Mikalojaus, Pranciškonų ir Lydos gatvių sankryžoje akis badžiusi aptverta duobė pamažu įgauna naują formą. Jau vasarą čia pridygo statybinės technikos, užvirė darbai, ir štai jau šiandien galima pamatyti, kaip palengva keičiasi Senamiesčio urbanistinis peizažas prie pat Šv.Mikalojaus bažnyčioje, kurioje, beje, ne viena garsi pora apsikeitė meilės ir ištikimybės priesaikomis. 

Jau po metų bus galima vertinti ir naująjį Šv.Mikalojaus gatvės, kurią be bažnyčios šiandien garsina ir “Šnekučio” smuklė, šeimos narį – svečių namus. 

intro

Būsimieji svečių namai Šv.Mikalojaus gatvėje, 2018 vasara. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Privataus asmens (jo pavardė neviešinama) projekto pristatyme rašoma, kad tai bus keturių apatamentų svečių namai su SPA zona, kurių vyšnaite ant pyrago turėtų tapti ir visuomenei atvira galerija, įsikursianti cokoliniame aukšte. Be to, “Archihalės” paruoštame projekte numatyta ištisinė langų juosta, kuri leis išlikusiais pamatais gėrėtis praeiviams, o šis ramus Senamiesčio kampelis iš tiesų yra gana mėgstamas užsienio turistų, senojo Vilniaus romantikos ieškančių nuo pagrindinių Senamiesčio arterijų nutolusiose gatvelėse.

1

2

3

4

5

Šv.Mikalojaus svečių namų statybos, 2018 m. ruduo. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

vizulka1

vizulka2

vizulka3

vizulka4

Projekto vizualizacijos. Iliustracijos: Archihalė