Kaip keisis „Verslo trikampis“: kai kurios vizijos gniaužia kvapą

Baigėsi nekilnojamojo turto bendrovės „Darnu Group“ inicijuotas architektūrinio konkurso pasiūlymų teikimo terminas Vilniuje esančio verslo komplekso „Verslo trikampis“ teritorijos atnaujinimo ir konversijos darbams. Konkursui, kurį organizavo Lietuvos Architektų sąjunga, labiausiai patyrusios Lietuvos architektų įmonės pateikė 9 vizijas.

Konkurso užduotis buvo išnaudojant vietos urbanistinį ir gamtinį potencialą, sukurti naujos kartos daugiafunkcinį kvartalą, kuriame susijungtų komerciniai, gyvenamieji ir visuomeniniai pastatai, o taip pat organiškai įsikomponuotų ir viešosios erdvės. Architektams buvo suteikta laisvė greta projektuoti ne tik biurus, viešbutį ar parduotuves, gyvenamuosius namus, vaikų darželį, mokyklą, bet ir suplanuoti žaliąsias erdves bei įveiklinti Neries pakrantę, kad ji taptų gyvybinga, skirtingas bendruomenes jungiančia vieta, rašoma pranešime žiniasklaidai.

3DOTS 1

Architektūrinė idėja „3 Dots“. Vizualizacija.

„Kairiajame Neries upės krante įsikūręs „Verslo trikampis“ ligi šiol buvo labiau orientuotas į verslo poreikius, tačiau įvertinus vietos urbanistinį potencialą, sąsajas su upe, Senamiesčiu ir aplinkinėmis teritorijomis, matome, kad projektas šiandien reikalauja šiuolaikiškesnio ir tvaresnio požiūrio. Esame dėkingi konkurse dalyvaujančioms architektų komandoms, kurios atskleidė milžinišką sklypo potencialą ir jo konversijos galimybes“, – pranešime žiniaskaidai cituojama Sigita Survilaitė-Mekionienė, „Darnu Group“ generalinė direktorė.

Konkursą organizuoja Lietuvos architektų sąjunga. Konkurso komisija, kurią sudaro architektai Mindaugas Pakalnis, Gražina Janulytė-Bernotienė, Tauras Paulauskas, Gintautas Natkevičius, bendrovės „Darnu Group“ plėtros ir statybų direktorius Povilas Urbonavičius, Plėtros projektų vadovas  Adomas Lazdauskas ir bendrovės generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė (komisijos pirmininkė), konkurso rezultatus ir nugalėtojus  paskelbs šių metų rugsėjo 30 dieną.

3DOTS 2

Architektūrinė idėja „3 Dots“. Vizualizacija.

Dabartinis „Verslo trikampis“, kaip viena iš didžiausių Vilniaus verslo erdvių, buvo suformuotas 1999-2006 metais. Šiandien čia  išsidėstę septyni biurų pastatai su 47 tūkst. kv. m nuomojamų patalpų, maisto prekių parduotuvė, kavinės ir komercinės patalpos. Beveik 3 ha užimanti teritorija priklauso „Darnu Group“ įmonei „Troja“ bei uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtai investicinei bendrovei UAB „Verslo trikampis“. Naują daugiafunkcinio rajono viziją įmonės planuoja plėtoti jungtinės veiklos pagrindu, o kvartalo statybos bus pradėtos jau 2023 m. pabaigoje. 

3DOTS 3

Architektūrinė idėja „3 Dots“. Vizualizacija.

„Darnu Group“ įmonių grupė jungia apie 30 nekilnojamo turto ir statybų veikla užsiimančių bendrovių, sporto ir sveikatingumo įmonių grupę bei viešbučių valdymo kompanijas. „Darnu Group“ pirmauja kaip daugiausia į Vilniaus nekilnojamojo turto rinką investuojanti plėtotoja, kurios projektų portfelyje – komerciniai, gyvenamieji, sporto infrastruktūros, viešosios ir privačios partnerystės būdu vystomi nekilnojamojo turto projektai. Žymiausias multifunkcinis projektas – Paupio rajonas Vilniaus Senamiestyje, kuris prestižinėje tarptautinėje parodoje MIPIM buvo įvertintas kaip vienas iš keturių geriausių urbanistinių projektų pasaulyje.

Architektūrinė idėja „Podiumas“. Vizualizacijos.

podiumas1

podiumas2

podiumas3 

Architektūrinė idėja „Slėnis“. Vizualizacijos.

slenis1

slenis2

slenis3

Architektūrinė idėja „Equinox“. Vizualizacijos.

eq1

eq2

Architektūrinė idėja „Gravity“. Vizualizacijos.

GRAVITY 01

GRAVITY 02

Architektūrinė idėja „Lukiškių uostas“. Vizualizacijos.

lukuostas1

lukuostas2

lukuostas3

lukuostas4

Architektūrinė idėja „Vilniaus uostas“. Vizualizacijos.

Vilniaus Uostas 2

Vilniaus Uostas 3

Vilniaus Uostas 4

Architektūrinė idėja „Wooden Town". Vizualizacijos.

WOODEN TOWN1

WOODEN TOWN2