Riovonys bunda planuojama sporto arena

Dievo, mero ir miestelėnų primirštuose Riovonyse (priklausantys Vikpėdės seniūnijai) – sujudimas. Savivaldybės puslapyje paviešinti projektiniai pasiūlymai byloja, kad čia, Riovonių g. 2H pažymėtame sklype planuojamos sporto arenos statybos. Tiesa, arena labiau orientuota ne į masinius renginius, o į tinklinio mėgėjus, tačiau šiaip ar taip – tai potencialus svarus infrastruktūros objektas Riovonyse.

Sklypo plotas – 7042 kv.m. Sklypas nuosavybės teise priklauso bendrovei „Austidėja”, kuri ir nurodyta projektu statytoju. Projektuojamas sklypas suplanuotas buvuvsių garažų teritorijų vietoje. Šiuo metu aplinkiniuose sklypuose statinių nėra.

arena1

Planuojama arena Riovonyse. Vizualizacija. 

Sklype yra savaime augančių medžių masyvas rytinėje sklypo pusėje, tačiau projektavimo ir statybų metu jie nebus liečiami, rašoma projektiniuose pasiūlymuose. Statybos planuojamos labiau šiaurės vakarinėje sklypo dalyje, todėl esantys medžiai nebus liečiami. Saugomų želdinių ar vandens telkinių sklype nėra.

Pastato pagrindinė paskirtis - sporto ir pramogų. Taip pats pastatas dar turi ir administracinių bei su sportine veikla tiesiogiai susijusių patalpų (rūbinės, treniruoklių salė, dušai ir kt.). Numatyta, kad pastate vienu metu bus iki 100 žmonių. Pagrindinis įėjimas į pastatą suprojektuotas iš rytinės fasadinės jo pusės, tiesiogiai iš automobilių stovėjimo aikštelės. Įėjimas pritaikytas neįgaliųjų judėjimui per šone įrengtas rampas. Prie 1-os ir 3-ios ašių taip pat suplanuoti avariniai išėjimai iš koridoriaus, einančio palei pagrindinį pastato fasadą.

arena2

Planuojama arena Riovonyse. Vizualizacija. 

Iš tinklinio aikštelių avariniai išėjimai suplanuoti tarp C-D ir 9-10 ašių. Iš pagrindinio vestibiulio galima tiesiogiai patekti prie tinklinio aikštelių. Rūbinės bei techninės patalpos taip pat turi tiesioginį susisiekimą su sporto aikštelių zona. Patekimas į pastato antresolę suplanuotas trijose vietose ir turi dvi vidaus laiptines bei išorinius laiptus iš lauko pusės. Pagrindinė laiptinė, į kurią patenkama iš vestibiulio, yra greta 3-ios ašies ir yra pritaikyta neįgaliesiems (įrengtas šoninis keltuvas).

arena3

Planuojama arena Riovonyse. Vizualizacija. 

Antrieji laiptai, vedantys į antresolėje esantį žiūrovų balkoną suprojektuoti tarp 8-10 ašių. Išoriniai evakuaciniai laiptai suprojektuoti tarp 1-os ir A-B ašių. Pirmajame aukšte suprojektuotas vestibiulis ir aplink jį esančios techninės, pagalbinės patalpos bei neįgaliesiems pritaikytas sanitarinis mazgas. Iš vestibiulio patenkama į koridorių einantį palei pagrindinį fasadą, kurio gale yra nedidelė valytojams skirta patalpa. Iš koridoriaus galima patekti į dvejas rūbines (atskirai vyrams ir moterims). Kiekvienoje rūbinėje yra po atskirą sanitarinę zoną su dušais ir tualetais. Iš rūbinių patenkama tiesiai į tinklinio aikštelių zoną. Antresolėje yra suprojektuotos administracinės ir darbuotojų darbo bei poilsio patalpos, treniruočių salė ir du tualetai, kurių vienas pritaikytas neįgaliesiems. Tarp 1-8 ašių suprojektuotas balkonas su tiesioginiu vaizdu į tinklinio aikšteles. Patekti į balkoną galima tiek iš antro, tiek iš pirmo aukšto .

 arena4

Planuojama arena Riovonyse. Vizualizacija. 

Pastato tūrį bei architektūrinę raišką sąlygoja pastato paskirtis. Pastatui išraiškingumo suteikia didelės stiklinės vitrinos, priekyje susikertančios kampu. Vitrinos juosia pastatą iš trijų pusių, aplink tinklinio aikšteles - tokiu būdu suteikiančios ne tik natūralaus apšvietimo, bet ir vizualinio permatomumo ir ryšio su aplinka. Fasadams parinktos tamsaus pilko atspalvio plokštės su PIR užpildu bei juodi ir tamsiai pilki metaliniai elementai (turėklai, vitrinų rėmai ir kt.), darniai įsiliejantys į bendrą visumą. Daugiasluoksnės plokštės pasirinktos kaip efektyvios statybos priemonė - dėl didelio pastato tūrio bei medžiagos šiluminių savybių. Didelės vidaus erdvės efektyviai įrengiamos, šildomos ir tokia konstrukcija užima mažiau užstatymo ploto. Apdailos paviršius bus gilios pilkos spalvos, matinis su tekstūriškumu, kuris pabrėš dinaminę šio pastato naudojimo paskirtį. Didžiausią tūrį sudaro tinklinio aikštelių zona, šalia jų priekinėje fasado pusėje suplanuotos administracinės, poilsio, sporto ir techninės zonos. Pastatas, kurio bendras plotas sieks 2295 kv.m., yra L formos, gana nedidelio aukštingumo.