Karoliniškių „derbis”: kas brangiau bus parduotas - „Saturnas” ar „Vaivorykštė”?

Karoliniškėse vyksta originalus „derbis”, kuriame varžosi ne kelių šio rajono mokyklų krepšinio ar futbolo komandos, o du didžiuliai prekybos ir paslaugų kompleksai, sovietmečiu išraiškingai vadinti buitinio aptarnavimo kombinatais.

Šioje „dvikovoje”, kalbant sportiniais terminais, rungiasi du principiniai varžovai - pasienyje su Viršuliškėmis įsikūręs buvęs „Saturnas” ir Lazdynų kaimynystėje esanti „Vaivorykštė”. Abu jie yra padėti ant prekystalio, abiejų kaina peršokusi 6 milijonų eurų kartelę (bet netempia iki 7 milijonų), tad įdomu, kuris jų bus brangiau parduotas (jei iš viso bus parduotas).

Pasižvalgius po nekilnojamo turto skelbimus, galima pamatyti, kad už įspūdingas sumas parduodamos ne vienos prekybinės patalpos, kuriose veikia garsių ženklų prekybos centrai ir smulkesnės įmonės.

saturnas

Buvęs buitino aptarnavimo kombinatas „Saturnas". Foto: aruodas.lt

Vis tik Karoliniškės šioje milijoninių potencialių sandorių rinkoje bene labiausiai traukia akį, mat savo laiku šis sostinės miegamasis rajonas garsėjo kaip konceptualus „kosminis” rajonas su savo Kosmonautų prospektu, Žvaigždžių, Mėnulio gatvėmis bei keturiais svarbiausiais prekybiniais, paslaugų ir laisvalaikio taškais - „Merkurijus”, „Vaivorykštė”, „Kometa” ir „Saturnas”. Tad kiek šiandien prašoma už savo laiku nemažą vaidmenį Karoliniškių gyvenime vaidinusius ir tebevaidinančius buitinio aptarnavimo kombinatus, virtusius tiesiog prekybinėmis ir paslaugų patalpomis?

„Vaivorykštė” yra pigesnė – už 2389 kv.m. ploto su jam priskirtu 0,2817 ha ploto žemės sklypu prašoma pusseptinto milijono eurų. Ganėtinai stiprus koziris – čia įsikūręs prekybos centras „Rimi”. Skelbime taip pat pažymima, jog čia įsikūręs Šeimos klinikos diagnostikos centras, vaistinė, optika, kazino, baras ir t.t. Šalia pat – Pasakų parkas ir viešojo transporto žiedas. Tačau buvusi „Vaivorykštė”, o jei tiksliau – joje įsikūręs prekybos centras „Rimi” matyt kiek nerimaudamas laukia kaimystėje netrukukus iškilsiančio „Lidl”.

vaivorykste

Buvęs buitino aptarnavimo kombinatas „Vaivorykštė". Foto: aruodas.lt

Kitame Karoliniškių gale stūksantis buvęs „Saturnas” šiandien yra tik savo geriausių dienų šešėlis – nors skelbimų nuotraukose ir matyti prekybos centro „Iki” ženklas, pačios parduotuvės čia jau senokai nėra. Patalpos, kuriose buvo ši, o anskčiau ir „Rimi” parduotuvė, jau kurį laiką tuščios. Prieš kurį laiką iš čia išgaravo ir picerija. Tačiau veikia Karoliniškių biblioteka, „Humana” ir kitos įmonės.

Skelbiama, kad parduodami du aukštai su pusrūsiu, iš viso apie 3345 kv.m. - beveik tūkstančiu kv.m. daugiau nei „Vaivorykštė”, tad ir kaina didesnė: už buvusį „Saturną” prašoma 6,9 mln. eurų.