Ant prekystalio - hipsterių rojus Pylimo gatvėje

Pylimo g.66 – šį adresą prieš kelerius metus puikiai žinojo kiekvienas Vilniaus hipsteris, mat turbūt būtent šis adresas suvaidino itin reikšmingą vaidmenį Stoties rajonui iš prastos ir pavojingos vietos tampant nauja, madinga kryptimi.

Maždaug prieš šešerius metus apšepęs vienaaukštis Pylimo gatvės namukas, kuriame buvo įsikūręs paslaptingasis prekeivis avalyne bei nusmurgęs bariukas, ėmė keistis – į lauką išnešamų batų pasiūla išliko, o štai apmusijusią aludę pakeitė simpatiškas „Vijokliai Beer Garden“ su savo kiemeliu, ten pat, tik su ženkliai didesne terasa įsikūrė ir pagarsėjusi „Keulė Rūke”, savo plėšytos kiaulienos mėsainiais, šonkauliais bei skandalinga, gana įžūlia komunikacija sukėlę tikrą revoliuciją sostinės gatvės maisto pasaulyje.

pylimo66

Kokia ateitis laukia Pylimo g. 66? Foto: „Capital".

Jei „Vijokliai Beer Garden“ elgėsi gana santūriai ir koncentravosi į savo valgiaraštį, tai „Keulė Rūke” savo fasadą papuošė garsiuoju D.Trumpo ir V.Putino bučiniu, kitoje gatvės pusėje buvo ištapyta ISIS kovotojus primenanti A.Širinskienės, R.Karbauskio ir A.Verygos trijulė. Pylimo gatvės pabaiga labai greitai tapo savotišku mažuoju Berlynu, kaimynystėje netruko atsirasti naujų simpatiškų užeigų, o pačioje Geležinkelio stotyje kurį laiką veikė ir vieno iš „Keulė Rūke” įkurtas klubas „Platforma”.

Deja, „Keulė Rūke” gana greitai „sudegė”, „Platforma” neatlaikė triuškmu nepatenkintų kaimynų spaudimo. Santūrieji „Vijokliai Beer Garden“ išlko ir šiandien, o „Keulės Rūke” patalpose ėmė čirkšti „Džiunglių” mėsainiai.

Jau kurį laiką skelbimų portalose šmėžuoja skelbimas apie parduodamą dalį Pylimo g. 66 „respublikos” - būtent ta dalis, kurioje įsikūręs avalynės prekeivis ir „Vijokliai Beer Garden“.

Kaina iš pirmo žvilgsnio šokiruojanti – 570 tūkstančių eurų už 44 kv.m (beveik 13 tūkst. eurų už vieną kv.m.) ploto patalpas. Tačiau, kaip paaiškina nekilnojamo turto „Capital” brokerė Dovilė Stanišauskė, esminė detalė – beveik dviejų arų sklypas – valstybinės žemės nuomos sutartis galioja 2097 metų). Tad investuotojui atsivertų galimybė vienaaukštį mūrinuką rekonstruoti – atsižvelgiant į kaimyninius namus pastatas galėtų ženkliai ūgtelėti. Pasak D.Stanišauskės, kita Pylimo g.66 dalis, kurioje buvo įsikūrusi „Keulė Rūke” su kone keturių arų terasa, priklauso kitam šeimininkui ir kol kas neparduodama. „Bet tai turbūt laiko klausimas”, - pastebi moteris, pažymėdama, kad tokiu atveju Pylimo g. 66 kaip investicinis objektas atrodytų ypatingai patraukliai.